אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה ברצף: וואן טכנולוגיות לא תחלק דיבידנד בגלל הקורונה צילום: חזי רגב

בפעם השנייה ברצף: וואן טכנולוגיות לא תחלק דיבידנד בגלל הקורונה

חברת התוכנה הציגה עלייה בהכנסות וברווח הנקי, למרות שחוותה קשיי אספקה כתוצאה מהמגפה; המנכ"ל עדי אייל: "אי תשלום הדיבידנד נובע הן מאי הוודאות בשל המשבר והן ממקום של אחריות תאגידית ומוסרית"

24.05.2020, 15:47 | צלי גרינברג

חברת התוכנה וואן טכנולוגיות פירסמה היום (א') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 והודיעה בפעם השנייה ברציפות שלא תחלק דיבידנד בגלל השפעות הקורונה.

 

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה שבשליטת מיחשוב ישיר (45.78%) טיפסו ב-3.1% ביחס לרבעון הראשון של 2019 והסתכמו ב-431.5 מיליון שקל. עיקר ההכנסות נבעו משירותי תוכנה וייעוץ שעלו ב-10.5% ועמדו על 253.7 מיליון שקל.

שאר הכנסות החברה נבעו משרותי תשתיות מחשוב ועמדו על 253.7 מיליון שקל לאחר שירדו ב-5.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד בשל עיכובים באספקה ללקוחות, שהחברה מייחסת למשבר הקורונה.

עדי אייל מנכ"ל וואן טכנ עדי אייל מנכ"ל וואן טכנ' | צילום: חזי רגב עדי אייל מנכ"ל וואן טכנ

החברה הודיעה שלא תחלק דיבידנד בגין רווחי הרבעון הראשון, בשל אי הוודאות שנוצר בעקבות המגפה, זאת בהמשך לאי חלוקת הדיבידנד לרבעון הרביעי של 2019 מאותה הסיבה. החברה הוסיפה כי עד סוף מרץ השנה כ-11% מעובדיה שהו בחל"ת, וכי עד לפרסום הדו"ח הרבעוני נותרו עוד כ-5.5% ממצבת כוח האדם בחל"ת.

הרווח התפעולי של החברה עלה ב-14.9% ועמד על 30.8 מיליון שקל, ה-EBITDA עלה ב-24.3% ועמד על 44.1 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-7.3% ועמד ברבעון הראשון של השנה על 20.6 מיליון שקל.

עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות ובעל השליטה במיחשוב ישיר (76.84%), אמר לכלכליסט כי "כמו כל החברות חווינו השפעת המשבר במרץ, וללא המשבר היינו מציגים תוצאות טובות יותר. החשיפה שלנו לענפים שחוו פגיעה קשה בשל הקורונה יחסית קטנה ושיחקה לטובתנו, והפיזור הרחב שלנו בענפי המשק השונים סייע גם הוא. בעיות האספקה עליהן דיווחנו כבר נפתרו, אך תחילת רבעון שני המשק היה סגור ולכן הביקושים היו נמוכים יותר. לגבי אי תשלום הדיבידנד יש לציין כי אנו נמצאים בתקופה בה גם יש אי ודאות מחד, וגם יש מקום של אחריות תאגידית ומוסרית, שהרי ביצענו קיצוצי שכר להנהלה בחודש אפריל וחלק מעובדינו עדיין נמצא בחל"ת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות