אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל הפיטורים הגדול ב-IBM הגיע לישראל צילום: ויקיפדיה

פרסום ראשון

גל הפיטורים הגדול ב-IBM הגיע לישראל

בשבוע שעבר נחשף בבלומברג כי ענקית המחשוב מפטרת אלפי עובדים על פני לפחות חמש מדינות שונות בארה״ב. כעת גל הפיטורים מגיע לארץ. על פי דיווחים של עובדים מדובר בפיטורים נרחבים בחברה, בין היתר במחלקת תשתיות ה-IT

24.05.2020, 10:13 | הגר רבט
גל הפיטורים העצום בחברת IBM לא פסח על ישראל, כך לפי פרסומים של עובדים ברשתות החברתיות. בשבוע שעבר נחשף בבלומברג כי ענקית המחשוב מפטרת אלפי עובדים בארה״ב, על פני לפחות חמש מדינות שונות.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה לתקשורת מטעם החברה הגלובלית ביום חמישי האחרון נמסר: ״IBM פועל בשוק תחרותי מאוד שדורש את הגמישות הנחוצה להוספת כישורים מתקדמים לשוק העבודה, בעוד שאנחנו תמיד מתחשבים בתנאי הסביבה, ההחלטות לגבי כוח העבודה של IBM נעשות תמדי בהתאם לאינטרסים לטווח הארוך. אנו מבינים כי ההחלטה העסקית שקיבלנו עלולה ליצור עבור כמה המעובדים שלנו סיטואציה קשה וייחודית ו-IBM מציעה לעובדיה בארה״ב כיסוי רפואי מלא עד ליוני 2021״. 

IBM סניף ישראל, צילום: גלעד קוולרציק IBM סניף ישראל | צילום: גלעד קוולרציק IBM סניף ישראל, צילום: גלעד קוולרציק

החברה אישרה לתקשורת הזה את דבר הפיטורים, אבל סרבה למסור מספרים. גם מ- IBM ישראל טרם נמסרה תגובה בנושא, אולם לפי דיווחים של עובדים ברשתות החברתיות מדובר ב״פיטורים נרחבים״. אחת המחלקות שצויינה בהקשר זה היא מחלקת ה-GTS של החברה (Global Technology Services) האחראית לתשתיות IT ונחשבת לאחת המחלקות הגדולות של IBM.

IBM ישראל מעסיקה היום כ-2,000 עובדים בחמישה מוקדים: פתח תקווה, עזריאלי תל אביב, גבעתיים, באר שבע וחיפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
44 אתה חי בסרט אני עבדתי שם עד מחרתיים ובנוסף ..
47 גם אתה חי בסרט תבוא ברביעי לראות את נבחרת העוזבים עושה טופס טיולים ובו נראה אם מדובר בפחות מ20 . מה זה מרצונם? בוא תסביר לי . זה קח כסף ותחתום . מה שקצת מפריע שלא שמרו על העובדים בקורונה ופיטרו בסוף נובמבר כשכולם ישבו בבית. עדיין יושבים בבית. אבל האמת לא יורקים לבאר ששותים ממנה .לחברה היו קופות יותר טובות . פעם לא מזמן זו היתה גאווה גדולה לעבוד שם . גם היום עדיין חברה טובה עם בעיות . אבל התגובות לא נכונות ולא חכמות. אנשים שעבדו במקצועות שקיימים בשוק ימצאו עבודה . נכון יותר קשה בגלל הגיל ובגלל שבחברה גלובלית עובדים אחרת. אבל הפסימיות ? למה ? כל מי שאני מכיר מצא את מקומו בסוף של דבר ומי שלא זה האנשים שיצאו עם הרבה כסף ואפס כשרון ואפס רצון לעבוד . או בגיל של פנסיה .
במבי  |  22.02.21
47.
ליתר דיוק
החברה אומנם מפטרת בעולם אך בישראל מדובר על "פיטורים" של פחות מ 20 אנשים, כאשר 3-5 פנסיה מוקדמת, 10-13 איש, עזבו מרצונם לפני וכל היתר, שזה בסביבות 3-5 איש הועזבו. מרבית ההייטק בישראל עבד עובד בתקופת הקורונה, הרבה אנשים עובדים מהבית ומתוכננים להמשיך לעבוד לפחות בשלושה חודשים הקרובים מה שמצמצם את הפרקים...ההייטק הוא קטר של המשק
מכיר מבפנים  |  01.06.20
לכל התגובות