אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייס טוב להתרחבות: זינוק של 130% ברווחי פרשמרקט

קייס טוב להתרחבות: זינוק של 130% ברווחי פרשמרקט

התוספת של 7 סניפים חדשים - 3 מיינות ביתן ו-4 מסופר דוש - העלתה בחדות את רווחי הרשת ברבעון הראשון ל-30 מיליון שקל; הכנסות פרשמרקט צמחו ב-60% ל-412 מיליון שקל, גם בזכות הביקושים הגבוהים בשיא משבר הקורונה

24.05.2020, 13:14 | נורית קדוש

זינוק ברווחי פרשמרקטבסיכום הרבעון הראשון, בזכות תוספת של 7 סניפים חדשים לרשת - 3 שנרכשו מיינות ביתן ו-4 מסופר דוש. זאת לצד הביקושים הגוברים בתקופת השיא של מגיפת הקורונה. 

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי של הרשת שהונפקה לפני שנה זינק ב- 130% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה קודמת ועמד על 30 מיליון שקל. דירקטוריון החברה שבשליטת ובניהולם של האחים שלומי ויוסי אמיר, אישר כבר במרץ החולף חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל, אשר חולק בחודש שעבר. 

בשורת ההכנסות מציגה פרשמרקט צמיחה של 60.5% ל-412 מיליון שקל. המכירות למ"ר בחנויות הזהות (חנויות הפתוחות למעלה משנה, כלומר ללא 7 החנויות שהתווספו השנה), עלו בשיעור מרשים של 13.1%, ככל הנראה בהשפעת משבר הקורונה. כתוצאה מכך, עלתה הרווחיות הגולמית, המשקפת את הפער בין מחיר קניית הסחורה מהספקים למחיר מכירתה לצרכן, ל-34.6%.

העלייה בהיקפי הפעילות של החברה גררה גם עלייה של 51.7% בהוצאות המכירה והשיווק ל- 88 מיליון שקל; הוצאות הנהלה וכלליות זינקו ב- 70%, בעיקר כתוצאה מעדכון שכרם של בעלי השליטה במאי אשתקד. למרות העליה בהוצאות, זינק הרווח התפעולי הרבעוני של פרשמרקט ב- 115% ל- 43.3 מיליון שקל. יישום תקן החכירה IFRS16, הוביל לזינוק של 65% בהוצאות המימון שהסתכמו ב- 4.4 מיליון שקל. 

מימין: שלומי אמיר ויוסי אמיר, הבעלים של פרשמרקט  , צילום: מורג ביטן מימין: שלומי אמיר ויוסי אמיר, הבעלים של פרשמרקט | צילום: מורג ביטן מימין: שלומי אמיר ויוסי אמיר, הבעלים של פרשמרקט  , צילום: מורג ביטן

בהתייחס למשבר הקורונה והשפעתו על פעילותה, ציינה החברה כי היקף חשיפתה למשבר נמוך, לנוכח איתנותה הפיננסית ורמת הנזילות הגבוהה וכן העובדה שפעילות החברה נכללת בענף המוגדר כחיוני לפעילות המשק. יחד עם זאת, ציינה פםרשמרקט כי מכיוון שמועד סיומו של המשבר אינו ידוע ומתבצעים שינויים תכופים בהנחיות הרשויות בישראל, אין ביכולתה להעריך את ההשפעה הכוללת שתהיה למשבר על פעילות החברה ועל תוצאותיה הכספיות.

בשיאו של המשבר מכרו האחים אמיר נתח של 7% מאחזקותיהם ברשת הסופרקמרקטים בעסקה מחוץ לבורסה, תמורת כ-100 מיליון שקל. שווי המניה בעסקה עמד על כ-9.55 שקלים, מעט פחות ממחיר הנעילה של המניה בבורסה ביום העסקה, שעמד על 9.85 שקלים. לאחר השלמת העסקה, נותר כל אחד מהאחים עם אחזקה של 34% ממניות הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות