אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסיעוד דנאל: זינוק של 23.5% בהכנסות ברבעון הראשון צילום: Moment הפקות צילום

חברת הסיעוד דנאל: זינוק של 23.5% בהכנסות ברבעון הראשון

תחומים נוספים בהם עוסקת החברה הם משאבי אנוש ורפואה. דנאל הציגה זינוק של 33.8% גם ברווח הנקי, כאשר עיקר העלייה נבעה מסיעוד ולראשונה מכירה בהכנסות מרפואה. "חווינו צמיחה משמעותית ברבעון הראשון. צופים ירידה ברבעון הבא בשל הקורונה, בעיקר בשרותי משאבי האנוש והרפואה"

24.05.2020, 16:26 | צלי גרינברג
חברת שירותי הסיעוד, משאבי אנוש והרפואה דנאל דיווחה היום (א') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 במסגרתן הציגה עלייה של 23.5% בהכנסות ושל 33.8% ברווח הנקי.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה לרבעון הראשון של 2020 עמדו על 475.9 מיליון שקל בהשוואה ל-385.1 מיליון שקל. רוב ההכנסות הגיעו מתחום כוח העזר לסיעוד שעלו 22.7% ועמדו על 234 מיליון שקל, ושאר ההכנסות נבעו ממסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים, תחום משאבי האנוש, ותחום הרפואה, שעמדו על 104.3 מיליון שקל, 104 מיליון שקל, ו-33.5 מיליון שקל בהתאמה.

אילן ישראלי מנכ"ל קבוצת דנאל, צילום: Moment הפקות צילום אילן ישראלי מנכ"ל קבוצת דנאל | צילום: Moment הפקות צילום אילן ישראלי מנכ"ל קבוצת דנאל, צילום: Moment הפקות צילום

החברה מציינת כי הזינוק נובע בעיקר מעלייה של 22.7% בהכנסות מסיעוד, שתרמו 43.3 מיליון שקל להכנסות; 33.5 מיליון שקל מתחום הרפואה שנכנס לראשונה לאחר רכישת חברת עיניים ומיזוגה לחברה ב-1 ביוני 2019; עלייה של 12.5% בהכנסות תחום האוכלוסיות המיוחדות שתרמו 11.6 מיליון שקל; ועלייה של 2.5% בתחום משאבי האנוש שתרמו 2.5 מיליון שקל להכנסות.

החברה מציינת עוד, כי מאז סוף הרבעון ועד פרסום הדו"ח היום היא חווה האטה בפעילות תחומי משאבי האנוש והרפואה כתוצאה מהקורונה, אך מציינת עוד כי החל מחודש מאי השנה הם זוכים להתעוררות בהיקפי הפעילות ולכן היא לא צופה פגיעה מהותית בתוצאותיה לרבעון השני.

בנוסף, החברה מדווחת, כי נכון לאותה תקופה חלה גם ירידה בתוצאותיה העסקיות בתחומי הסיעוד ואוכלוסיות מיוחדות, אך זו אינה נובעת מנגיף הקורונה, אלא מכמות ימי החג, שהיו רבים יותר באופן יחסי מהתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי של החברה עלה ל-36.7 מיליון שקל בהשוואה ל-28.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, והרווח הנקי עלה ל-27.3 מיליון שקל בהשוואה ל-20.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

אילן ישראלי, מנכ"ל דנאל, אמר לכלכליסט, כי "ברבעון חווינו צמיחה משמעותית בכמות המטופלים לסיעוד, וצמיחה אורגנית בתחום האוכלוסיות המיוחדות, במסגרתו אנו מפעילים 18 בתי ספר ייעודיים. בהקשר זה אציין, ש-כ-20 אלף מעובדינו, מתוך כ-25 אלף, המשיכו לעבוד בתקופת הקורונה כדי והגיעו לטיפול בקשישים ובהוסטלים, והיו לא פעם הפנים היחידות שהמטופלים זכו לראות בתקופת הקורונה.

"לגבי השפעת הקורונה וראייתנו אותה יש להבין מבנה ההכנסות של דנאל, שבנוי מ-4 מקורות, כאשר 2 מהן: סיעוד ואוכלוסיות מיוחדות, מהוות כ-80% מההכנסות. שני התחומים הללו הוכרזו כחיוניים ולכן דיווחנו, כי ההשפעה הצפויה מהקורונה, לעת זאת, לא צפויה להיות מהותית. כן ציינו שההשפעה שכן תהיה צפויה בעיקר כירידה ב-2 התחומים הנוספים: שרותי משאבי האנוש והרפואה".

דנאל, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.78 מיליארד שקל, הציגה מזומנים ושווי מזומנים שעמדו על 62.6 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2020 בהשוואה ל-124.1 מיליון שקל ברבעון הראשון המקביל אשתקד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות