אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סייברסטארטס בגיוס קרן שנייה בהיקף של 100 מיליון דולר צילום: יוסי זליגר

סייברסטארטס בגיוס קרן שנייה בהיקף של 100 מיליון דולר

הקרן עוסקת באיתור יזמים בתחום הסייבר. עד כה ביצעה 6 השקעות כאשר שתיים מהחברות, Fireblocks ו- Axis Security כבר גייסו 33 מיליון דולר בסבבי המשך

25.05.2020, 10:40 | מאיר אורבך
קרן סייברסטארטס, שהוקמה על ידי גילי רענן, מודיעה על סגירת גיוס קרן שנייה בהיקף של 100 מיליון דולר. ליאור סיימון, לשעבר משקיעה בסקויה ו-ארבור, מצטרפת לקרן כשותפה. הקרן החדשה מתווספת לקרן בהיקף של 54 מיליון דולר, שהוקמה ב-2018 על ידי גילי רענן, שותף בקרן ההון סיכון סקויה, במטרה להתמקד במיזמים בתחום הסייבר.

קראו עוד בכלכליסט

סייברסטארטס עוסקת באיתור יזמים בתחום הסייבר. עד כה הקרן ביצעה 6 השקעות כאשר שתיים מהחברות, Fireblocks ו- Axis Security כבר גייסו 33 מיליון דולר בסבבי המשך. 3 מתוך 6 ההשקעות הן ביזמים סדרתיים שהינם בעצמם משקיעים בקרן. 

מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון, צילום: יוסי זליגר מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון | צילום: יוסי זליגר מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון, צילום: יוסי זליגר

סייברסטארטס ממומנת בעיקר על ידי כ-40 יזמים מצליחים בתחום הסייבר ובהם שלמה קרמר ומריוס נכט, מייסדי צ'קפוינט; מיקי בודאי וראקש לונקר מייסדי טראסטיר וטרנזמיט; ניר צוק, מייסד פאלו אלטו נטוורקס; אסף רפפורט, מייסד אדאלום וביונד ולשעבר מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל; רועי זיספאל מרדוור. גם קרן סקויה, בה רענן שותף ו-סיימון עבדה בעבר, משקיעה בסייברסטארטס.

לדברי גילי רענן: "האמון שהביעו בנו המשקיעים, שהם טובי מומחי הסייבר בעולם, דווקא בתקופה כלכלית משברית, הוא מחמאה עצומה. הניסיון שלי בסקויה מוכיח שתקופת משבר היא הזמן הטוב ביותר להקמת חברות טכנולוגיה משמעותיות, וזו המטרה שלנו. משבר מגפת הקורונה מוכיח את האיתנות של תעשיית הסייבר. במיוחד בעתות משבר הצורך בפתרונות סייבר חדשניים מקבל משנה תוקף בשל השינויים המהירים של העבודה מרחוק והצורך במעבר לענן ובאוטומציה על מנת להפחית את עלויות התפעול".

מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון, צילום: יוסי זליגר מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון | צילום: יוסי זליגר מייסד סייברסטארטס גילי רענן והשותפה החדשה ליאור סיימון, צילום: יוסי זליגר

במקביל הודיעה הקרן על צירופה של ליאור סיימון, כשותפה בקרן. סיימון הקימה וניהלה את פעילות ההשקעה של Arbor Ventures בישראל, קרן גלובלית המתמחה בהשקעות פינטק ולפני כן שימשה כמשקיעה בסקויה. סיימון מביאה עמה היכרות עמוקה עם השוק הגלובלי וניסיון בהשקעות בחברות טכנולוגיה עמוקות. בין היתר, ארבור בהובלת סיימון בפעילות הישראלית, חברה ליזמים חברות כגון: פאנדבוקס, פורטר, פלאנק ו- סקייליין. סיימון: "אני שמחה לחבור שוב לגילי לאחר היכרות של שנים והעבודה המשותפת שלנו בסקויה. אני נרגשת לקראת האתגר".

אסף רפפורט, ממייסדי אדאלום וביונד, ולשעבר מנכ"ל מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח התייחס לגיוס: "סייברסטארטס היא הקרן היחידה בעולם שהוקמה בידי יזמים ובשביל יזמים. המעורבות של המשקיעים בקרן היא הרבה מעבר לכסף שהושקע. העזרה שהם מושיטים לי וליזמים אחרים של סייברסטארטס היא נכס אסטרטגי".

סייברסטארטס גייסה לשורותיה כ-40 יועצים מנהלי אבטחת מידע בכירים מארה"ב, בחברות ענק גלובליות כמו סטארבקס, הום-דיפו, וולמארט, חברת התעופה יונייטד, חברת הביטוח Massmutual וחברות Cloud-first כמו דוקיוסיין ו-זום. כל אלו בעלי ניסיון בתהליכי רכש והטמעה של מוצרי סייבר בחברות ענק, והם תומכים בקבלת ההחלטות בקרן ומסייעים לחברות הפורטפוליו להגיע עם המוצר המתאים לשוק בצורה המיטבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות