אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: קרן נוי חוטפת לעמוס לסקר את תמלוגי כריש ותנין צילום: סיון פרג'

בלעדי לכלכליסט

ברגע האחרון: קרן נוי חוטפת לעמוס לסקר את תמלוגי כריש ותנין

המו"מ עם קרן ארץ ישראל של עמוס לסקר נכשל; קרן נוי, בניהול פיני כהן, גיל-עד בושביץ' ורן שלח, תשלם לקבוצת דלק 300 מיליון שקל. דלק התחייבה בפני מחזיקי האג"ח שלה, להם היא חייבת 6 מיליארד שקל, למכור במהירות את התמלוגים

25.05.2020, 11:33 | גולן חזני
התפתחות מפתיעה במכירת תמלוגי העל של כריש ותנין ע"י קבוצת דלק. לכלכליסט נודע כי קרן נוי היא זו שרוכשת את התמלוגים ולמעשה "חוטפת" את העסקה מקרן ארץ ישראל של עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר. העסקה, בהיקף של 318 מיליון שקל, נחתמת היום לאחר האישורים בשני הגופים.

קראו עוד בכלכליסט

המו"מ עם קרן נוי נכנס להילוך גבוה מסוף השבוע שעבר, לאחר קשיים במו"מ עם לסקר. קרן ארץ ישראל ביקשה לבצע את העסקה כעסקה ראשונה שלה, אבל המו"מ עימה נקלע לקשיים שונים. הקרן ניסתה לצרף מספר גופים כמו מוטי בן משה וג'ורג' חורש, אבל כנראה ללא הצלחה. נוי נכנסה למו"מ מהיר ב-48 השעות האחרונות וסגרה במהירות את העסקה.

עידן וולס מנכ״ל קבוצת דלק מסר: "מכירת זכויותינו לתמלוגי העל ממאגרי כריש-תנין בסכום במזומן של 318 מיליון שקל מהווה אבן דרך חשובה נוספת, במימוש המתווה שגיבשנו ביחד עם נציגות מחזיקי אגרות החוב של הקבוצה, וזאת כחלק מאסטרטגיית היציאה של הקבוצה מהמשבר בשוקי האנרגיה. אנו נמשיך בקידומן של פעולות עסקיות דומות במטרה להביא להמשך חיזוק הנזילות וההון של הקבוצה".

מנהלי קרן נוי. מימין: רן שלח, גיל-עד בושביץ מנהלי קרן נוי. מימין: רן שלח, גיל-עד בושביץ' ופיני כהן | צילום: רן יחזקאל מנהלי קרן נוי. מימין: רן שלח, גיל-עד בושביץ

דלק שבשליטת יצחק תשובה התחייבה בפני מחזיקי האג"ח שלה, להם היא חייבת 6 מיליארד שקל, למכור במהירות את התמלוגים. התמלוג המקורי אמור לעמוד על 340 מיליון שקל והוא נמכר בהנחה של כ-15% בשל מצוקת המזומנים של תשובה.

עמוס לסקר, קרן ארץ ישראל, צילום: אלעד גרשגורן עמוס לסקר, קרן ארץ ישראל | צילום: אלעד גרשגורן עמוס לסקר, קרן ארץ ישראל, צילום: אלעד גרשגורן

קרן נוי מנוהלת ע"י פיני כהן מנכ"ל אפריקה ישראל לשעבר, גיל-עד בושביץ' ורן שלח, וגייסה כבר 3.6 מיליארד שקל בשלוש קרנות עד היום. בור נוי מדובר בעיסקה חריגה משום שמדובר בנכס מניב ללא השפעה של הקרן על השבחתה. לכליסט חשף בשבוע שעבר כי קרן נוי מכוונת להנפיק את נכסי קרן נוי 1 בבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות