אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקסיקו: הגירעון המסחרי טיפס לשיא כל הזמנים בחודש אפריל צילום: גטי אימג'ס

מקסיקו: הגירעון המסחרי טיפס לשיא כל הזמנים בחודש אפריל

לפי רויטרס, הגירעון המסחרי חצה את ה-4 מיליארד דולר בחודש שעבר והיה הגבוה ביותר מאז החלו להיאסף נתונים בשנת 1991

25.05.2020, 23:01 | שירות כלכליסט

מקסיקו דיווחה היום (ב') על הגירעון המסחרי הגבוה ביותר שלה בהתאמה עונתית, בעוד הייצוא ממנה צנח בקצב מהיר יותר מאשר צניחת היבוא. הנתון הוא עדות למאבק שמנהלת הכלכלה השנייה בגודלה באמריקה הלטינית במגפת הקורונה. כך מדווחת רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הגירעון המסחרי של המדינה הצפון אמריקאית עלה ל-4.29 מיליארד דולר בנתונים מנוכי עונתיות, כך מסרה סוכנות הסטטיסטיקה הלאומית במדינה היום (ב'). זאת לעומת עודף מסחרי של 1.873 מיליארד דולר במרץ ועודף מסחרי של 1.510 באפריל 2019.

הגירעון שנרשם באפריל הוא הגבוה ביותר מאז החלה המדינה באיסוף הנתונים בשנת 1991 והוא נובע מנפילה חדה של 37.7% בייצוא וירידה של 21.9% בייבוא בחודש שעבר.

"במבט קדימה אנחנו מצפים לראות יצוא חלש בשל התכווצות חדה בביקוש הלאומי והבינלאומי, מחירי סחורות נמוכים ושיבושים בשרשרת האספקה בשל נוהלי הסגר ברחבי העולם", אמר אלברטו ראמוס, כלכלן בגולדמן זאקס.

מקסיקו, צילום: גטי אימג מקסיקו | צילום: גטי אימג'ס מקסיקו, צילום: גטי אימג

הצמיחה הכלכלית של מקסיקו לא נראית מעודדת בלשון המעטה, כאשר בג'יי.פי מורגן צופים התכווצות של 40% בתמ"ג של המדינה ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון הראשון והתכווצות של 8.4% בשנת 2020.

נתונים סטטיסטיים שהתפרסמו במקסיקו מוקדם יותר החודש הראו כי ייצור וייצוא המכוניות צללו, כאשר בשל המגפה נסגרו מפעלי רכב רבים והביקוש למכוניות חדשות צלל. הייצור התרסק ב-98.8% באפריל לעומת החודש המקביל אשתקד, בעוד שהייצוא של כלי רכב ממקסיקו צנח בשיעור של 90.2%.  

ללא התאמה עונתית, מקסיקו רשמה גירעון מסחרי של 3.087 מיליארד דולר באפריל - הגירעון המסחרי הגבוה ביותר במונחים לא מנוכי עונתיות מאז ינואר 2019.  

בתוך כך, הבנק המרכזי של מקסיקו דיווח על גירעון בחשבון השוטף של 982 מיליון דולר, שווה ערך ל-0.4% מהתמ"ג. זאת לעומת גירעון בחשבון השוטף של 11.1 מיליארד דולר, שווה ערך ל-3.6% מהתמ"ג ברבעון הראשון של 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות