אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיאומי מפתחת סמארטפון היברידי עם מצלמה מסתובבת צילום: אתר LetsGoDigital

שיאומי מפתחת סמארטפון היברידי עם מצלמה מסתובבת

החברה הגישה פטנט ובו מתואר סמארטפון היברידי שמתקפל לרוחבו בדומה למכשירי ה-Flip Z של סמסונג וה-Razr של מוטורולה. לפי הפרסומים היא צפויה להשיק את המכשיר עוד השנה

26.05.2020, 13:04 | רפאל קאהאן
שיאומי הגישה פטנט ובו מתואר סמארטפון היברידי שמתקפל לרוחבו בדומה למכשירי ה-Flip Z של סמסונג וה-Razr של מוטורולה. על פי הפרסום של אתר letsgodigital.org  ההולנדי, העיצוב של המכשיר מציע לפחות חידוש מקורי אחד שלא נמצא במכשירי המתחרות - מערך צילום שניתן לסובב על צירו המורכב בראש גוף המכשיר.  

קראו עוד בכלכליסט

תצורה זו הינה מקורית לחלוטין ששואבת כנראה השראה מעיצובים דומים שהושקו לפני כמה שנים בידי OPPO ונוקיה. על פי דיווחים שעלו בעבר בתקשורת הקוריאנית שיאומי צפויה להשיק מכשיר היברידי בחצי השני של השנה, אך לא ברור עד כמה משבר הקורונה שיבש או לא את לוח הזמנים.

שיאומי הציגה מספר גרסאות של סמארטפונים היברידיים. הראשון שהפציע עוד ב-2019 דרך סרטון הדגמה שפורסם ברשתות החברתיות הראה מכשיר בתצורת טאבלט כמו הגלקסי פולד של סמסונג והוואווי מייט X שקיפול שני צידי המסך מאחורי הופך אותו לסמארטפון בתצורה מלבנית קלאסית. מספר חודשים לאחר מכן הוצג עוד דגם שמתבסס על פטנטים של שיאומי שלו תצורת קיפול בזיגזג. בנובמבר 2019 הוצג דגם שלישי שלו תצורת צדפה ושמזכיר מאוד את העיצוב שנחשף כעת למעט המצלמה המסתובבת.

פטנט הטלפון המתקפל של שיאומי , צילום: אתר LetsGoDigital פטנט הטלפון המתקפל של שיאומי | צילום: אתר LetsGoDigital פטנט הטלפון המתקפל של שיאומי , צילום: אתר LetsGoDigital

עיצובים אלה מעידים שהחברה נמצאת בתנופת פיתוח כדי למצוא תצורה שתתאים למודל העסקי שלה - קרי מכשירים במחיר הנמוך בכ-30% מהמתחרות בשוק. כנראה שתצורת הצדפה היא זו שמציעה את המבנה החסכוני ביותר מבחינת עלויות הייצור והיא זו שעשויה לשמש בסופו של דבר בסמארטפון ההיברידי של החברה.

מערך הצילום המסתובב כולל ארבע עדשות מצד אחד וחיישן נוסף מאחור. לא ברור למה נבחרה תצורה זו. מצלמות על ציר מעולם לא הצליחו לעורר עניין בקרב ציבור המשתמשים ועד כה אף דגם בתצורה זו לא זכה להצלחה גדולה. מעבר לכך מדובר גם בנקודת כשל פוטנציאלית שכן ציר מכני כולל פוטנציאל לשבר או תקלה במקרה שהמשתמש מפעיל עליו לחץ גדול מדי או משחק איתו.
"המצלמה מסתובבת". הטלפון המתקפל של שיאומי, צילום: אתר LetsGoDigital "המצלמה מסתובבת". הטלפון המתקפל של שיאומי | צילום: אתר LetsGoDigital "המצלמה מסתובבת". הטלפון המתקפל של שיאומי, צילום: אתר LetsGoDigital

מנגד, תצורת המסך המתקפל מזכירה מאוד את התצורה שסמסונג בחרה עבור ה-Flip Z כולל ציר הקיפול שמוסתר תחת מכסה ושמתקפל לתוך הגוף כאשר המסך פתוח לרווחה. תצורת המצלמה עשויה לשמש בעוד מכשירים כפי שמעידה הדלפה נוספת של סמארטפון רגיל שעליו הורכב מערך הצילום המסתובב.

בניגוד לחברות "מערביות", שיאומי מעולם לא היססה לנסות צורות חדשניות ומקוריות, בעיקר במסגרת סדרת ה-Mix, שמיועדת להציג עיצובים יוצאי דופן. כך למשל תחת סדרה זו הוצג ה-Mi Mix הראשון לשמו שעוצב על ידי פיליפ סטארק ושכלל לראשונה מסך ללא שוליים. שני דגמים נוספים הושקו בתצורה זו בהמשך ובשנה שעברה הוצג ה-Mi Mix Alpha בעל מסך שעוטף את כל גוף המכשיר כולל חלק ניכר מגבו ושוליו.

עד כה הסמארטפונים ההיברידיים לא ממש זכו להצלחה נרחבת בעולם. המחיר הגבוה של המכשירים (סמסונג, מוטורולה ו-וואווי), הזמינות המוגבלת שלהם (וואווי ומוטורולה) כמו גם השימושיות הבעייתית שלהם בגלל העדינות של הרכיבים, לא עודדה את המאמצים המוקדמים להשקיע ברכישתם. אולי העיצוב של שיאומי יהיה זה שיצליח להביא את התצורה למרכז הבמה ולהפוך את הסמארטפונים ההיברידיים לתצורה יעילה, שימושית ובעיקר זולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות