אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי הספר של החופש הגדול: רק עד ה-6.8 ובתשלום לרוב ההורים צילום: עיריית תל אביב-יפו

בתי הספר של החופש הגדול: רק עד ה-6.8 ובתשלום לרוב ההורים

משרד החינוך הציג הערב מתווה מאוד בעייתי לבתי הספר של החופש הגדול. הלימודים יעלו לרוב הורים כסף וייסתימו ב-6.8 ויהיו רק עד כיתה ד'. העלות: 700 מיליון שקל. הסתדרות המורים ניצחה ולא תדרש להחזיר אף יום נוסף עבור הלמידה מרחוק

26.05.2020, 20:39 | שחר אילן

בתי הספר של החופש הגדול יפעלו רק עד ה-8 באוגוסט, יהיו בתשלום לרוב ההורים ויחולו עד כיתה ד'. כך עולה ממתווה משרד החינוך להפעלת בתי הספר של החופש הגדול שסוכם היום בישיבה במשרד ראש הממשלה..

קראו עוד בכלכליסט

על פי המתווה הלימודים בבתי הספר היסודיים יימשכו עד ה-13.7 ואז יהיו 18 ימים של בתי ספר של החופש הגדול, מעין קייטנה להורים, שירצו בכך. צהרונים: משרד החינוך יפעיל גם צהרונים עבור ילדי הגנים, עד השעה 16:00. עלות המתווה 700 מיליון שקל.

המתווה הוא ניצחון גדול להסתדרות המורים שכן האוצר נאלץ לוותר על דרישתו שהמורים יתנו יותר מתשעה ימים בחופש הגדול עבור תקופת הלימוד המקוון. הסיבה לכך כנראה היא עמדת משרד החינוך שיש לראות בלימוד המקוון בתקופה שאחרי פסח כעבודה מלאה.

בית ספר בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי בית ספר בירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי בית ספר בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות סגירת מוסדות החינוך ובייחוד בעקבות סגירת המשק, גובשה ההבנה שיש להמשיך לקיים מסגרות לילדים בימי החופש הגדול כדי לאפשר להורים לחזור לעבודה סדירה.

בישיבה שהתקיימה היום (ג'), בהשתתפות מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, אושר מתווה משרד החינוך להפעלת מסגרות בתי הספר של החופש הגדול לקיץ הקרוב.

מסגרות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1-4 - שבהם נכללים ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט - וביתר האשכולות יינתן סבסוד דיפרנציאלי, בהתאם למפתח הסוציואקונומי של הרשות. כלומר ההורים בערי המעמד הבינוני והגבוה יצטרכו לשלם. בתי הספר של החופש הגדול יפעלו חמישה ימים בשבוע ובכלל זה בבתי ספר מוכרים שאינם רשמיים. לאחר הפעלת מסגרות הקיץ, יחלו מוסדות החינוך להיערך לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א.

ממשרד ראש הממשלה נמסר ש"שנת הלימודים ודחיית היציאה לחופש הגדול תאפשר להורים להמשיך בעבודתם הסדירה, תחסוך הוצאות רבות של משקי הבית על קייטנות ותסייע להתאוששותו של המשק מהמשבר.

שר החינוך, האלוף במיל' יואב גלנט הגדיר את המתווה החלקי "יום של בשורה להורים, לתלמידים ולמשק כולו. אני שמח שהצלחנו להגיע למתווה אשר יעניק מסגרות חינוכיות עבור הגילאים הצעירים בחודשי יולי אוגוסט". לדבריו, "זהו מהלך שמבטא את המחויבות של הממשלה להחזיר את מערכת החינוך למסלול ולתת מענה לאתגרים שהעמידה תקופת הקורונה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות