אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבירתי הנשיאה: ספר על החיים הפיקטיביים של הילארי קלינטון

גבירתי הנשיאה: ספר על החיים הפיקטיביים של הילארי קלינטון

מה היה קורה אם הילארי קלינטון לא היתה נישאת לביל? ספר חדש ומדובר שיצא בארצות הברית מפנטז חיים אחרים לגיבורה שלו ולאמריקה

28.05.2020, 20:45 | רותה קופפר

אולי בגלל הבחירות המתקרבות בארה”ב ואולי בגלל התפקוד המחפיר של הנשיא טראמפ במשבר הקורונה - נראה שהגעגועים של האמריקאים להילארי קלינטון הולכים וגוברים. אחרי הסדרה המוערכת “הילארי” בהפקת הולו יוצא עכשיו ספר חדש בשם “רודהאם”, שם נעוריה, המדמיין איך חייה של אשת הנשיא והמועמדת לנשיאות היו נראים אילו לא היתה מתחתנת עם נשיא ארה”ב לשעבר ביל קלינטון. הילארי בלי ביל, או אם רוצים את זה בגרסה המטאפורית “קיל ביל” גרסת 2020.

קראו עוד בכלכליסט

הסופרת האמריקאית קרטיס סיטנפלד סיפרה ל”אינדיפנדנט” איך נרקם הרעיון במוחה. “בזמן הבחירות לנשיאות ארה”ב ב־2016 התבהר לי שילדים שידעו שהילארי קלינטון היא מועמדת לנשיאות לא שמעו כלל על ביל קלינטון. ריתקה אותי המחשבה מה היה קורה אם גם מבוגרים היו מתייחסים אל ביל והילארי קלינטון כישויות נפרדות. אם אמנם היתה לעובדה זו השפעה על ההצבעה שלהם, והילארי היתה נבחרת, כנראה שהספר הזה לא היה נכתב”.

קלינטון. "לא כתבתי את הספר כדי לשאת חן בעיניה", מסבירה הסופרת קלינטון. "לא כתבתי את הספר כדי לשאת חן בעיניה", מסבירה הסופרת קלינטון. "לא כתבתי את הספר כדי לשאת חן בעיניה", מסבירה הסופרת

"רודהאם". מרבה לעסוק ביחסים המוקדמים של הזוג "רודהאם". מרבה לעסוק ביחסים המוקדמים של הזוג "רודהאם". מרבה לעסוק ביחסים המוקדמים של הזוג

הספר הפיקטיבי (בהוצאת פינגווין), שעל כריכתו צילום של קלינטון בצעירותה, משלב כמה אירועים אמיתיים, כמו נאום סיום הלימודים המפורסם של רודהאם כסטודנטית בוולסלי, שבו חרגה מהפרוטוקול ומתחה ביקורת על איש הקונגרס הרפובליקני שנאם לפניה. אבל רובו מפליג בדמיונות. כמו למשל שבקיץ 1991, כ־15 שנה אחרי שהילארי עזבה את ביל, לאחר הפעם הראשונה שבגד בה עם אשה אחרת, היא מקבלת שיחת טלפון מהחבר לשעבר שמבשר לה כי הוא עומד להתמודד על נשיאות ארה”ב. “אלוהים אדירים”, חושבת גיבורת הספר. “מה אם ייבחר לנשיא? אצטרך לראות אותו בחדשות כל יום, לראות אותו נשבע על תנ”ך בטקס ההשבעה, נוחת באייר פורס1 בטוקיו או בריסל. אצטרך לראות אותו, את ביל קלינטון - האיש ששבר את לבי וגם גרם לי להנאה אינסופית ואפילו לאורגזמה בכביש המהיר בארקנסו - כשפונים אליו במילים ‘אדוני הנשיא’”.

“רודהאם” מקדיש דפים רבים לתחילת היחסים של בני הזוג. מתקופת ההתאהבות מתקדמים לתקופת הלימודים באוניברסיטת ייל, מעבר לליטל רוק ארקנסו ולמשבר שמוביל לפרידה ולהחלטה של רודהאם שלא להינשא לקלינטון ואחר כך להיכנס לחיים הפוליטיים כאשה רווקה. בהמשך הופך הספר, באמצעות הילארי רודהאם, לפנטזיית נקם של נשים שוויתרו על השאיפות שלהן לטובת הקריירות של בני הזוג שלהן. זהו ספרה השישי של סיטנפלד.

בעברה כבר כתבה סיפור דמיוני המבוסס על חייה של אשת נשיא אמיתית לשעבר. ב־2008 ספרה “רעיה אמריקאית” תיאר את חייה הבדיוניים של לורה בוש, אשתו של ג’ורג’ בוש הבן, וזכה לשבחים וסופרלטיבים. סיטנפלד, בת 44, ילידת סינסינטי באוהיו, היא דמוקרטית מוצהרת, שתמכה במועמדותה של קלינטון ב־2016, אבל היא מבהירה שלא כתבה את הספר כדי למצוא חן בעיני המועמדת לשעבר. “אני מעריכה את הילארי מאוד, אבל המטרה העיקרית שלי בכתיבת הספר לא נועדה כדי לשאת חן בעיניה או לגרום לה להיפגש איתי”, היא מבהירה. “פשוט רציתי לקבל את ההחלטות שישרתו את הסיפור ויגרמו לו להיות מורכב ומהנה ומלא חיוניות”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות