אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ משיב מלחמה לטוויטר: מאיים לסגור את הרשת החברתית צילום: Alabama Today

טראמפ משיב מלחמה לטוויטר: מאיים לסגור את הרשת החברתית

נשיא ארה"ב טען כי הצבעה בדואר היא "הונאה" - ברשת החברתית הסבירו מדוע הטענה אינה נכונה; טראמפ זעם: "טוויטר מתערבת במערכת הבחירות, יש לסגור אותה"

27.05.2020, 15:38 | שירות כלכליסט

טוויטר תייגה לראשונה אי פעם ציוץ של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ככזה שדורש בדיקה עובדתית.

קראו עוד בכלכליסט

בציוץ המדובר נטען בין השאר כי "לא ייתכן שהצבעה לבחירות בדואר היא פחות מהונאה. תיבות דואר ייפרצו, וטפסי הצבעה יזויפו". עוד נכתב כי "מושל קלפורניה שולח טפסי הצבעה למיליוני אנשים, לא משנה מי הם ואיך הם הגיעו לפה". טוויטר מפנה את העוקבים לדף נפרד שבו מוסבר מדוע הטענה אינה נכונה - בהתאם למדיניות החדשה הנוגעת לפוסטים המפיצים טענות שקריות.

הרקע למחלוקת: הניסיון של המפלגה הדמוקרטית להרחיב את ההיתר להצבעה בדואר, לקראת הבחירות לנשיאות שייערכו בנובמבר השנה. הרפובליקאים מתנגדים, בטענה כי הדבר יפתח פתח לזיופים.

טוויטר מפנה את הקוראים לעמוד שבו נטען בין היתר כי טענות ההונאה של הנשיא לא הוכחו עובדתית.

דונלד טראמפ, צילום: AP דונלד טראמפ | צילום: AP דונלד טראמפ, צילום: AP

טראמפ עצמו לא קיבל בהבנה את ההפניה שקיבל הציוץ שלו והגיב בציוצים משלו: "טוויטר מתערבת במערכת הבחירות של 2020. חניקה מוחלטת של חופש הביטוי ואני, כנשיא, לא ארשה לזה לקרות".

מנהל הקמפיין שלו בראד פארסקייל אמר: "יש הרבה סיבות לכך שהוצאנו את המודעות שלנו מטוויטר לפני חודשים, הטיה פוליטית ברורה היא אחת מהן".

בהמשך היום הנשיא האמריקאי הוסיף לציוץ: "רפובליקנים חשים שהרשתות החברתיות משתיקות את קולם. אנחנו נבצע רגולציה חזקה או נסגור את הרשתות במידת הצורך. ראינו מה הן ניסו ונכשלו לעשות ב- 2016, לא ניתן לזה לקרות שוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אין לכם מושג בנושא, כך כותבים
מה יעשה הצו המנהלי של טראמפ נגד טוויטר❓❓❓ בדקות האחרונות הודלף עותק הצו המנהלי, המאשים את טוויטר ופייסבוק בצנזורה. בעצם הצו אמור להיות כנגד כל הרשתות החברתיות, לאחר שטוויטר סימנה את הודעת טראמפ על טפסי ההצבעה בדואר בקליפורניה. הסימון Fact Checking ו״מטעות בפוטנציה״ אומר שהטוויט לא אמין ויש לבדוק את תכנו. טראמפ טען בציוץ שלו שמושל קליפורניה שלח טפסים לכולם גם למי שלא זכאים להצביע, כולל בלתי-חוקיים. ״הוא שלח טפסי הצבעה לכל מי שגר בקליפורניה, לא משנה מי הם ואיך הגיעו לארה״ב״. (המשך)
גדעון  |  28.05.20
9.
המשך 3
טראמפ ציטט היום את איש טוויטר לשעבר יואל רוט, שאמר שהחברה אכן הפלתה ומפלה את טראמפ. הצו המנהלי של טראמפ להגבלת כוחן של הרשתות החברתיות מנסה לתת פירוש חדש לחוק משנת 1996 המגן על הרשתות מתביעות משפטיות. גם מי שלא תמך בנשיא בענין סקארבורו, תומך בו בנושא טוויטר, וחושב שהם מנסים להתערב בבחירות.
גדעון  |  28.05.20
לכל התגובות