אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה הורה על הפסקה מיידית של העיצומים בנמל אשדוד             צילום: אבי רוקח

ביה"ד לעבודה הורה על הפסקה מיידית של העיצומים בנמל אשדוד

הנמל הגיש היום עתירה לביה"ד בטענה כי "צעדים ארגוניים בלתי חוקיים ננקטים על ידי מנהלי העבודה במחלקת התפעול". נטען שהסיבה לכך היא: "2 בכירים היו מעורבים לכאורה בתאונה, במסגרתה נהרג אחד העובדים כתוצאה ממטען שהתגלגל עליו" והושעו. כעת העובדים החלו ב"עיצומי האטה" - וגרמו נזק של 1.5 מיליון שקל

27.05.2020, 21:09 | ליאור גוטמן

שופטת ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע, רחל גרוס, הוציאה הערב (ד') צו ארעי המורה להסתדרות לפעול להפסקת מיידית של כלל העיצומים בנמל אשדוד. הצו ניתן מחשש לנזק ממש לפעילות שם, ודיון מורחב בטענות כל הצדדים יתקיים ביום ראשון הקרוב.

נמל אשדוד הגיש היום (ד') עתירה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, כנגד מה שהוא מכנה כ"צעדים הארגוניים הבלתי חוקיים הננקטים על ידי מנהלי העבודה במחלקת התפעול, וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג".

קראו עוד בכלכליסט

נמל אשדוד הגיש היום עתירה לבית הדין האזורי נגד מה שהוא מכנה כ"צעדים הארגוניים הבלתי חוקיים הננקטים על ידי מנהלי העבודה במחלקת התפעול, וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג".

לטענת הנמל במהלך מאי נרשמו שיבושי עבודה מצד עובדים המשתייכים למחלקת התפעול. אלו עורכים עיצומים בדמות "שביתת האטה" שמתורגם ל"הכפלתו ואף שילושו של משך זמן ביצועו של תהליך הכנת המשמרת על ידי מנהלי העבודה תפעול, דבר הגורם לעיכובים ניכרים בתחילת הפריקה או הטעינה של האוניות".

נמל אשדוד , צילום: יח"צ נמל אשדוד נמל אשדוד | צילום: יח"צ נמל אשדוד נמל אשדוד , צילום: יח"צ נמל אשדוד

לפי הנמל בתביעה שהגיש, מקור השביתה בהשעייתם של שני עובדים בכירים, שהיו מעורבים לכאורה בתאונה שנרשמה לפני כשלושה חודשים במסגרתה נהרג אחד העובדים כתוצאה ממטען שהתגלגל עליו. בנמל השעו את העובדים, ולפי התביעה נטען שלאחר ההשעייה החלו העיצומים, שגוררים כאמור האטה ניכרת בעבודת התפעול ברציפים ושיבושים קשים בעבודה, ועד למציאות בה משמרת העבודה מתחילה באיחור של עד 42 דקות והפריקה לוקחת עד פי 3 זמן מהרגיל. הנזק שנרשם לנמל עד כה כתוצאה מכך נאמד בכ-1.5 מיליון שקל.

בתביעה נכתב כי "מדובר בעובדים אשר אמורים לטפל בין היתר בניהול הלוגיסטי של כל תנועת המכולות בנמל לרבות: תכנון פריקה וטעינה של אוניות המכולה, תכנון אחסנת מכולות בשטחי האחסנה, פיקוח על פעולות שיגור וקבלת מכולות ברציפים ובשטחי האחסנה, תכנון פעילות הרכבת".

את חברת נמל אשדוד מייצג בתיק עו"ד יעקב מלישקביץ' ממשרד נ. פינברג ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות