אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשת החברה הניו-יורקית והאחות-של, ואלרי מנושין, תובעת מיליון דולר מזוג ישראלים צילום ואלרי: גטי אימג'ס

אשת החברה הניו-יורקית והאחות-של, ואלרי מנושין, תובעת מיליון דולר מזוג ישראלים

אחותו של שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין טוענת כי ד"ר מייקל שאול וד"ר נירית וייס התעניינו ברכישת הפנטהאוז שלה בניו יורק, אך ניסו "לנצל את משבר הקורונה כדי להוריד את המחיר שנקבע בחוזה"; עוד היא טוענת, כי השניים ביצעו כמה מהלכים "בזדון" במטרה לגרום לוועד הבניין לפוצץ את העסקה

27.05.2020, 21:09 | שירות כלכליסט

ואלרי מנושין, אשת חברה ניו יורקית ואחותו של שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין, תובעת קרוב למיליון דולר מזוג ישראלים שלטענתה פוצצו עסקה לרכישת הפנטהאוז שלה בפארק אווניו, כך מדווח הניו יורק פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

ואלרי מנושין והפנטהאוז, צילום ואלרי: גטי אימג ואלרי מנושין והפנטהאוז | צילום ואלרי: גטי אימג'ס ואלרי מנושין והפנטהאוז, צילום ואלרי: גטי אימג

מנושין האחות, שרכשה את הפנהאוז היוקרתי ב-2014, טוענת כי הישראלים – ד"ר מייקל שאול וד"ר נירית וייס – התעניינו ברכישת הדירה אך ניסו "לנצל את משבר הקורונה כדרך להוריד את המחיר שנקבע בחוזה". עוד היא טוענת, כי השניים ביצעו כמה מהלכים "בזדון" במטרה לגרום לוועד הבניין לדחות את העסקה. הפנטהאוז שוכן בבניין קו אופ, בו נדרשת הסכמת הוועד לקבלת דיירים חדשים.

ד"ר נירית וייס וד"ר מיכאל שאול, צילום: אוניברסיטת ת"א ד"ר נירית וייס וד"ר מיכאל שאול | צילום: אוניברסיטת ת"א ד"ר נירית וייס וד"ר מיכאל שאול, צילום: אוניברסיטת ת"א

הפנטהאוז המדובר מתפרש על פני שלוש קומות ומשתרע על פני 381 מ"ר. הוא כולל 7 חדרי שינה, 5 חדרי רחצה, רצפות עץ, תקרות גבוהות ומרפסת מקיפה. מנושין, כאמור, רכשה את הנכס לפני שש שנים, אז שילמה עבורו 8.35 מיליון דולר. כשהעמידה אותו לראשונה למכירה באוגוסט 2017 ביקשה עבורו 14 מיליון דולר. עם זאת, לפי החוזה שנחתם ב-4 בפברואר המחיר המוסכם עמד על 8 מיליון דולר. אולם, לפי התביעה שהוגשה לבית המשפט הגבוה במנהטן, וייס ושאול ניסו לנצל את המגיפה כדי להוריד את המחיר המוסכם "והטילו ספק ביציבות הפיננסי של הבניין ודייריו". כמו כן, הם דרשו לקבל הצהרות פיננסיות של 11 מבעלי המניות בבניין.  

 , צילום: 6sqft.com צילום: 6sqft.com  , צילום: 6sqft.com

 , צילום: 6sqft.com צילום: 6sqft.com  , צילום: 6sqft.com

 , צילום: 6sqft.com צילום: 6sqft.com  , צילום: 6sqft.com

לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, הבקשה "הלא שגרתית" התקבלה בכעס על ידי חברי הוועד, שדחו ב-26 במרץ את המכירה המוצעת. מנושין מאשימה עוד כי בני הזוג טענו כי הפסידו כסף, אך לא סיפקו לכך הוכחות. היא דורשת בתביעה 800 אלף דולר, בטענה שבני הזוג בחדלות פירעון.

 , צילום: 6sqft.com צילום: 6sqft.com  , צילום: 6sqft.com
 , צילום: 6sqft.com צילום: 6sqft.com  , צילום: 6sqft.com

עורך דינם של וייס ושאול מסר בתגובה: "ההאשמות של ואלרי מנושין הן חסרות בסיס".

ד"ר נירית וייס היא נוירוכירורגית בבית החולים מאונט סיני במנהטן, ומתמחה בטיפול בהפרעות במוח ובעמוד השדרה, בתסמונת כאב כרוני וניתוח קרניופציאל בילדים ומבוגרים. ד"ר מייקל שאול הוא יו"ר ומנכ"ל חברת ניהול הנכסים מרקטפילד, שנוסדה ב-2007.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות