אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תביעה נגד עדי קייזמן: פנסיונרים תובעים ממנו 3.8 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

עוד תביעה נגד עדי קייזמן: פנסיונרים תובעים ממנו 3.8 מיליון שקל

התובעים, שרכשו והשקיעו בדירות בברלין, טוענים כי "לאחר שהתפתו להשקיע את מיטב כספם וחסכונותיהם התנער קייזמן וקבוצת קייזמן מהתחייבויותיו ומצגיו, והותיר את המשקיעים לעמוד בפני שוקת שבורה". תביעה זו הוגשה גם נגד 10 נתבעים נוספים. מדובר בתביעה שלישית המוגשת החודש נגד קייזמן ששוהה עכשיו בלוס אנג'לס

27.05.2020, 19:46 | ליטל דוברוביצקי

תביעה שלישית נגד עדי קייזמן: 6 תובעים מישראל, חלקם פנסיונרים, הגישו היום (ד') לבית משפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-3.8 מיליון שקל נגד עדי קייזמן ועוד 10 נתבעים שעליהם נמנים חברת ברלין אספייר ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

התובעים טוענים באמצעות עוה"ד רונן בר-און ודנה אנקר כי "לאחר שהתפתו להשקיע את מיטב כספם וחסכונותיהם התנער עדי קייזמן וקבוצת קייזמן מהתחייבויותיו ומצגיו, והותיר את המשקיעים לעמוד בפני שוקת שבורה".

התובעים שרכשו והשקיעו בדירות בברלין טוענים כי "קבוצת קייזמן באבחת הסכין וללא הודעה מוקדמת הפסיקה לשלם למשקיעים את הרווח/התשואה לה התחייבה בגין השקעותיהם בקבוצת קייזמן".

עוד נטען כי הקבוצה הפחיתה באופן דרסטי וחד צדדי את תשלומי השכירות הנקובים בהסכמי ההשקעה.

עדי קייזמן, צילום: אוראל כהן עדי קייזמן | צילום: אוראל כהן עדי קייזמן, צילום: אוראל כהן

התובעים טוענים כי לאחר אינספור פניות, "נמסר למשקיעים על ידי עדי קייזמן כי מכיוון שהוא מכר את השליטה בקבוצה לטענתו, לאיש עסקים אוסטרי אזי בעל השליטה הנטען החדש אינו מתכוון לכבד את הסכמי ההשקעה בעברית אלא רק את הנוסחים בגרמנית שהינם שונים ומטים לרעת המשקיעים".

עוד נטען כי קבוצת קייזמן הטעתה את המשקיעים בכול הנוגע למימון ולאפשרויות העמדת משכנתאות לצורך השלמת התמורה על רכישת הנכסים בגרמניה. "לימים, לאחר ששילשל לכיסו את כספיהם, התברר למשקיעים כי הבנקים בגרמניה אינם מוכנים להעמיד משכנתאות למשקיעים המזוהים כמשקיעי קייזמן", נטען.

התובעים טוענים כי לנוכח שלל הפרות אין מנוס אלא מלהורות על ביטול ההסכמים ומנגד המשקיעים ישיבו לקייזמן את הזכויות להירשם כבעלים של דירות בגרמניה. לטענת התובעים בפרשה זו לא ניתן לנתק את אחריותו האישית של קייזמן.

לטענתם, "קייזמן היה הרוח החיה מאחורי קבוצת קייזמן שכונתה ברלין אספייר והיה הרוח החיה מאחורי חברות הניהול. קייזמן היה גם הגורם שגייס באופן אישי את המשקיעים".

לסיום, טוענים התובעים כי הסכומים שהשקיעו מהווים עבור מרבית התובעים כספי פנסיה. "אין להקל ראש במבנה התאגידי הסבוך והפתלתל שיצר קייזמן לצורך גיוס כספים מהמשקיעים שכן מאחורי כול המבנה התאגידי שנרשם בגרמניה או במקום אקזוטי אחר, עמד קייזמן וניהל את גיוס הכספים וההשקעות מהתובעים".

טרם הוגש כתב הגנה.

האם קייזמן עזב את ישראל?

מדובר בתביעה שלישית המוגשת החודש נגד קייזמן. בתביעה הראשונה שהוגשה על ידי זוג מארה"ב נטען כי רכשו באמצעות החברות של קייזמן 4 דירות להשקעה בברלין וכי קייזמן והחברות שבבעלותו הפרו שורה ארוכה של התחייבויות ובראשן ההתחייבות לשלם להם תשואה חודשית למשך שלוש שנים ממועד החתימה. בתביעה השנייה, שהוגשה לפני כשבוע, תבעו זוג פנסיונרים מהדרום ובתם מיליון שקל מקייזמן וחברה הקשורה אליו לטענתם בשם Yam Resident "Gmbh&co.KG" וטענו לאי החזרת הלוואה שנתנו לחברה.

ידיעות אחרונות פרסם בשבוע שעבר כי לפני כחודש וחצי עזבו קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עם ילדיהם את הארץ ללוס אנגלס. מנגד, טען קייזמן בפני ערוץ 12 כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כול מה שצריך כדי לעמוד בכול המשימות".

טרם הוגש כתב הגנה.

טרם נמסרה תגובת עדי קייזמן לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות