אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישרס: עיקר הפגיעה מהקורונה יבוא לידי ביטוי ברבעון הבא

ישרס: עיקר הפגיעה מהקורונה יבוא לידי ביטוי ברבעון הבא

עלייה בשיעורי התפוסה וירידה בהוצאות הזניקו הרווח הנקי של חברת הנדל"ן המניב ב-28.5%, החברה גם החלה לקבל לראשונה את חלקה ממכירת דירות בפרויקט משרד החוץ בירושלים; היו"ר ובעל השליטה שלמה אייזנברג: "חלק המסחר שספג את הפגיעה הקשה בקורונה הוא מרכיב נמוך בהכנסות החברה"

27.05.2020, 20:51 | צלי גרינברג

חברת הנדל"ן המניב ישרס פירסמה היום (ד') את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2020, שהראו עלייה בהכנסות וברווח.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה שבשליטת שלמה אייזנברג טיפסו ב-14.6% ל-129.7 מיליון שקל. ההכנסות מהשכרת מבנים - הפעילות המרכזית של החברה - צמחו ב-5.2% ל-104.6 מיליון שקל לרבעון. ההכנסות מתחום הנדל"ן למגורים עלו ב-83.8% ועמדו על 25 מיליון שקל.

שלמה אייזנברג, יו"ר ובעל השליטה בישרס, צילום: גרמי פלדמן שלמה אייזנברג, יו"ר ובעל השליטה בישרס | צילום: גרמי פלדמן שלמה אייזנברג, יו"ר ובעל השליטה בישרס, צילום: גרמי פלדמן

החברה מייחסת את תוצאות הפעילות המרכזית לעלייה בשיעורי התפוסה בנכסיה ברחובות, נווה אילן ובירושלים ומירידה של כ-10% בהוצאות אל מול הרבעון המקביל אשתקד. את העלייה בהכנסותיה מהנדל"ן למגורים החברה מייחסת לתשלומים שהחלה לקבל ברבעון הראשון של השנה על חלקה במכירת דירות בפרויקט משרד החוץ בירושלים שעמד על 10 מיליון שקל.

החברה מציינת כי משבר הקורונה הוביל לפגיעה של 9.5 מיליון שקל בהכנסות החברה מסוף הרבעון הראשון ועד לפרסום הדו"ח, כאשר עיקר הפגיעה, שבעה מיליון שקל, מיוחסת לחודש אפריל, ו-2.5 מיליון שקל נוספים מיוחסים למאי. הפגיעה בהכנסות בחודשים אלו מיוחסת לשוכרים מתחום המסחר, המהווה 12% מהכנסות החברה, ולירידה בדמי הניהול, אך החברה מציינת כי לעת זו אינה צופה השפעה מהותית על תוצאותיה כתוצאה ממשבר הקורונה.

ה-NOI עלה ב-8.48% ל-89.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020, והרווח התפעולי של החברה עמד על 91 מיליון שקל בהשוואה ל-75.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ה-FFO עלה גם הוא ועמד על 52.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020, עלייה של 13.5% בהשוואה ל-FFO ברבעון המקביל אשתקד – 46.2 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-28.5% ועמד על 59.4 מיליון שקל, והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 55.3 מיליון שקל או 10.24 שקל למניה, בהשוואה ל-42.3 מיליון שקל או 7.83 שקל למניה ברבעון המקביל אשתקד.

שלמה אייזנברג, יו"ר ישרס ובעל השליטה (69.97%), אמר לכלכליסט כי "הרבעון הוא המשך המגמה לשיפור כל הפרמטרים של החברה רבעון אחר רבעון. נגיף הקורונה תפס את הרבעון הראשון בסוף, והוא יבוא לידי ביטוי בעיקר ברבעון הבא. יש לציין כי לא נתנו הנחה לאף שוכר, אלא ביצענו פריסות תשלומים קצרות לתחום המסחר, ומעט לתחום המשרדים, במידת הצורך. חלק המסחר, שספג את הפגיעה הקשה בקורונה, הוא מרכיב נמוך בהכנסות החברה, כאשר הקניונים מרכיבים רק כ-5%-6% והשאר הם חנויות רחוב או מרכזי מסחר שכונתיים. וגם הקניונים לא היו סגורים לחלוטין ועסקים חיוניים כדוגמת סופרים, בנקים וכו' עדיין עבדו בהם. בהקשר לפעילות המגורים חשוב לציין כי זו פעילות שאינה מיקוד החברה ואנו פועלים מזה תקופה לסגור אותה על ידי מכירת מלאים ובעיקר מכירת קרקעות. אנו צופים שהרבעון בא ימשיך את המגמה של הרבעונים האחרונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות