אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסעדה לימי הקורונה בשבדיה: שולחן עם כיסא בודד באמצע שדה צילום: Bord För En

מסעדה לימי הקורונה בשבדיה: שולחן עם כיסא בודד באמצע שדה

זוג מעיירה קטנה פתח "מסעדה" שעומדת במגבלות הקורונה. 3 המנות מגיעות לשולחן באמצעות סל הנע על חבל מבית המשפחה ועד השולחן. בתום הארוחה מחליט האורח כמה ישלם - ובכל מקרה הכסף נתרם לקרן לטובת אמהות שמבקשות להקים עסקים קטנים

27.05.2020, 21:28 | שירות כלכליסט

זה נשמע אולי כמו סצינה מחלום מוזר, או לכל הפחות תמונת אינסטגרם של אנשים מבודדים מהעולם – ישיבה לסעודה ליד שולחן עם כיסא בודד המוצב במרכזו של שדה. מתברר שבשבדיה יש דבר כזה.

משבר הקורונה שדחף אנשים ברחבי העולם לרעיונות עסקיים חדשים, עומד גם מאחורי המיזם החדש והיוצא דופן הזה, שנחשף היום בכתבה נרחבת ב-BBC - את מסעדת היחיד הקימה לינדה קרלסון מהעיירה הקטנטנה Ransäter, כ-350 ק"מ ממערב לבירה שטוקהולם.

המסעדה שזכתה לכינוי "שולחן לאחד" (Bord För En), כוללת שולחן עץ יחיד כמובן המוצב בשדה, במרחק 50 מטר מביתה של לינדה, עם כיסא יחיד לצידו – וכל הטבע מסביב, המראות והצלילים.

המסעדה החדשה פתחה את שעריה ב-10 במאי, ולהפתעת הבעלים, כמעט כל המזמינים עד כה היו גברים. רוב המבקרים עד כה היו מהאזור, ששמעו על היוזמה החביבה מפה לאוזן, אך החלה כבר התעניינות ממקומות מרוחקים, שהובילה לסיקור בעיתונות.

בכל ערב בשעה 19:00 הלקוח הבודד מתיישב לשולחן, וזמן קצר לאחר מכן הוא מקבל את המנה הראשונה בסעודה – באמצעות סל הנע על חבל מתוח, בסיוע אלתור של גלגל אופניים, ישירות מחלון המטבח בקומה השנייה של בית קרלסון.

מסעדת Bord För En , צילום: Bord För En מסעדת Bord För En | צילום: Bord För En מסעדת Bord För En , צילום: Bord För En

כאשר הוא מוכן למנה הבאה הוא מצלצל בפעמון וזו מועברת לשולחן אופן דומה. הארוחה כוללת שלוש מנות עם תפריט קבוע, המתבסס על חומרי גלם מקומיים – למעט במקרים שמחסור בחומרי גלם מחייב שינוי. רוב המבקרים עד כה היו מהאזור, ששמעו על היוזמה החביבה מפה לאוזן, אך החלה כבר התעניינות ממקומות מרוחקים, שהובילה לסיקור בעיתונות.

את התפריט הרכיב בן זוגה פרסון, שעבד בעברו כטבח בכיר במסעדות יוקרה בשבדיה. קרלסון עבדה בשנים קודמות בתחום התיירות והאירוח, כך ששני השותפים תרמו מנסיונם לעסק החדש.

סכום התשלום - לשיקולו של הסועד

בסוף הארוחה האורח מחליט כמה ישלם לפי החוויה האישית שלו – המסעדונת החדשה הוקמה שלא לשם רווח, וכל תשלום שמתקבל מהלקוחות, מועבר כתרומה לקרן תמיכה באימהות. הקרן (Ulla-Britt Henrikssons Kulturstipendiu) מעניקה מדי שנה ביום האם (ה-26 במאי) מענקים של 10,000 קרונות שבדיות (1,040 דולר) המיועדים לסייע לאימהות להוציא לפועל רעיונות עסקיים ואמנותיים.

הרעיון למסעדה הייחודית הזו נולד בתקופת השיא של המגיפה, כאשר בשבדיה הורו על בידוד של אוכלוסיות הסיכון, ובעיקר המבוגרים – כאשר קרלסון והריה חיפשו דרך שתאפשר להם להתראות עפ"י ההנחיות. קרלסון ובן זוגה  הציעו לארח את זוג ההורים בשולחן שימוקדם בשדה הצמוד לביתם. הם הניחו מבעוד מועד את האוכל שהכינו על השולחן המרוחק שבו סעדו ההורים וכך העבירו את זמן הביקור בשיחה ממרחק בטוח. בזמן שהזוג הצעיר השקיף על הזוג המבוגר, הבינו קרלסון ופרסון את הפוטנציאל של הרעיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות