אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזיג'ט ואמריקן איירליינס מפטרות אלפי עובדים צילום: רויטרס

איזיג'ט ואמריקן איירליינס מפטרות אלפי עובדים

בחברת התעופה הבריטית יפטרו כשליש מ-15 אלף העובדים; החברה האמריקאית הודיעה כי תפטר 30% מעובדי ההנהלה והתמיכה - כ-5,000 במספר

28.05.2020, 19:10 | שירות כלכליסט

חברת התעופה המוזלת איזיג'ט הודיעה כי תפטר עד כשליש מכוח האדם שלה - בגלל משבר הקורונה שגרר שפל בתיירות העולמית.

קראו עוד בכלכליסט

איזיג'ט  לא מסרה את המספר המדויק של העובדים שיפוטרו, אך נכון לתחילת השנה היא העסיקה כ-15 אלף עובדים.

לפי הודעת החברה, הפיטורים ייעשו בהתאם לצמצום צי המטוסים שלה. בחברה הבריטית מתכוונים לפתוח בדיונים עם העובדים כבר בימים הקרובים.

מאיזיג'ט נמסר כי הם מתכוונים לנקוט את המהלך על מנת "להימנע מעלויות והוצאות לא קריטיות בכל הדרגים של העסקים".

איזיג איזיג'ט | צילום: רויטרס איזיג

הקורונה והצעדים שננקטו במדינות בעולם כדי לבלום את ההתפשטות שלה פגעו קשות בתעשיית התעופה. בניסיון לרכך את המכה, באיזיג'ט הוציאו שתי הלוואות בשווי 400 מיליון פאונד (326 מיליון דולר), הנפיקו אג"ח בשווי 600 מיליון פאונד וחידשו הלוואה של 500 מיליון דולר.

החברה מתכוונת גם להשכיר את המטוסים, מהלך שצפוי להניב הכנסות של 500-650 מיליון פאונד. סך כל המאמצים אמורים לספק לחברה נזילות נוספת של 2 מיליארד פאונד. עם זאת, בחברה הזהירו כי להערכתם הביקוש לא ישוב לרמות של 2019 לפני 2023. באיזיג'ט גם לא סיפקו תחזית לשנה הנוכחית בשל חוסר הוודאות בשוק.

מנכ"ל החברה יוהאן לונדגרן מסר במכתב למשקיעים כי מדובר ב"החלטות קשות מאוד", אך לדבריו הן נובעות מהמאמצים לשמור על כמה שיותר משרות בטווח הארוך.

"אנחנו מתכוונים להקטין את גודל צי המטוסים שלו ולמקסם את הרשת והבסיסים שלנו", הסביר. "כתוצאה מכך, נקצץ את מספר העובדים ב-30% בכל החטיבות...אנחנו רוצים לוודא שניחלץ מהמגיפה הזו חברה תחרותית אפילו יותר מבעבר, כך שאיזיג'ט תוכל לשגשג בעתיד". בחברה מתכוונים להחזיר טיסות ב-15 ביוני.

אמריקן איירליינס, צילום: גטי אימג אמריקן איירליינס | צילום: גטי אימג'ס אמריקן איירליינס, צילום: גטי אימג

בתוך כך, חברת התעופה האמריקאית אמריקן איירליינס הודיעה כי תפטר 30% מעובדי ההנהלה והתמיכה. ההודעה התקבלה על אף שבחברה טענו כי החלו לראות סימנים לשיפור בביקוש לאחר ההקלות בסגר ברחבי העולם. "עלינו להתכונן לתפעל חברת תעופה קטנה בהרבה בעתיד הנראה לעין", מסרה אליס אברווין, סגנית נשיא החברה במכתב לעובדים.

הקיצוץ יפגע בכ-5,000 עובדים. בחברה מקווים שרבים יבחרו לעזוב כחלק מתוכנית פרישה מרצון, והשאר יפוטרו וימשיכו לקבל שכר עד 30 בספטמבר.

בעקבות הקורונה חברות תעופה קרקעו מאות מטוסים וביטלו טיסות. כתוצאה מכך, הוצאו אלפי עובדים לחל"ת, כולל 39 אלף עובדים באמריקן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות