אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוון הודיעה רשמית: נפתח את הגבולות לתיירים ישראלים ב-15 ביוני צילום רויטרס

יוון הודיעה רשמית: נפתח את הגבולות לתיירים ישראלים ב-15 ביוני

כן תתאפשר כניסה של תיירים מ-28 מדינות נוספות, בהן גרמניה, אוסטריה, דנמרק, קפריסין, יפן, סין ולבנון; התיירים יעברו בדיקות רנדומליות; אוסטריה פותחת את המלונות; עלייה חדה במספר החולים באיראן

29.05.2020, 20:31 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:30 - ממשלת ספרד אישרה את תוכנית הבטחת ההכנסה

הממשלה בספרד אישרה באופן רשמי את תוכנית הבטחת הכנסה בסיסית שיזם ראש הממשלה פבלו סאנצ'ז. התכנית, שעלותה עומדת כל 3 מיליארד יורו, תספק תשלומים חודשיים של 462 יורו עד 1,015 יורו ל-850 אלף משקי בית  התוכנית אושרה בעוד שעשרות אלפי משפחות בספרד מתקשות לרכוש מזון על רקע המגפה שפגעה קשות במדינה והובילה לסגר מתמשך.

19:00 - העלייה במספר החולים באיראן - החדה זה חודשיים

באיראן דיווחו על מספר החולים החדשים הגבוה ביותר מזה קרוב לחודשיים, והזהירו מהחמרה בחלק מהאזורים. הנתונים המדאיגים מגיעים לאחר שהממשלה כבר הסירה את מגבלות התנועה. לפי הודעת משרד הבריאות, ב-24 השעות האחרונות אובחנו 2,819 חולים חדשים, כך שמספר החולים עלה ל-146,668. זה הנתון היומי הגבוה ביותר מאז ה-2 באפריל.

17:25 - המלונות באוסטריה נפתחים

מלונות באוסטריה נפתחים מחדש, זאת כחלק מההקלות של הסגר. בשלב זה, בתי המלון פתוחים רק לתושבי המדינה, אך ההערכה היא כי יאפשרו גם לתיירים להתארח לאחר פתיחת הגבולות באמצע יוני. בממשלה מקווים גם להעביר את העובדים בדיקות קורונה וזאת כדי להרגיע את התיירים ולשכנע אותם לבוא ולבקר. התכנון הוא לבדוק 65 אלף עובדי מלונות בשבוע עד תחילת יולי, כשהממשלה היא זו שתממן את הבדיקות. במקביל, נפתחים במדינה גם תיאטראות ומועדונים, אך ניתן יהיה להכניס בכל פעם רק עד מאה צופים, שיצייתו לחוקי הריחוק החברתי.

16:35 - יוון הודיעה רשמית: נפתח את הגבולות לתיירים ישראלים ב-15 ביוני

יוון הודיעה באופן רשמי שתפתח את גבולותיה לתיירים ישראלים ולתיריים מעוד 28 מדינות החל מ-15 ביוני. בין המדינות הנוספות שמהן תתאפשר הכניסה ליוון נמנות גרמניה, אוסטריה, דנמרק, קפריסין, יפן, סין ולבנון. משרד התיירות היווני מסר שלתיירים ייערכו בדיקות באופן רנדומלי ורשימת המדינות תעודכן שוב בעקבות הערכות מצב לקראת 1 ביולי. התיירים יוכלו להגיע ליוון בטיסות ישירות לאתונה ולסלוניקי. לפי הנחיות משרד הבריאות בישראל, כל החוזרים מחו"ל עדיין חייבים בבידוד למשך 14 ימים.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

16:10 - פריז עברה מאדום לכתום

פריז אינה מוגדרת יותר כאזור סכנה בהתראה אדומה. לפי ראש הממשלה אדואר פיליפ רמת הסכנה מהנגיף הופחתה בעיר הבירה ל"כתומה". עם זאת, במרבית המדינה ההתראה הופחתה כבר לרמה נמוכה יותר המוגדרת ירוקה. בעקבות זאת, אישרה הממשלה לפתוח את מרבית הברים, המסעדות, בתי הקפה והפארקים הציבוריים החל מהשבוע הבא, אם כי בפריז המסעדות עדיין לא יוכלו להושיב סועדים. כמו כן, יוסרו גם מגבלות התנועה בתוך המדינה, והחופים יפתחו מחדש לציבור ביום שלישי.

13:00 - ברזיל: למרות שיא יומי במספר הנדבקים - סאו פאולו נפתחת

ברזיל מדווחת היום על מספר שיא של נדבקים בקורונה היום - 26,417. מספר זה מביא את סך כל הנדבקים בקורונה במדינה הענקית ל-438,238 - מה שהופך את ברזיל למדינה עם הכי הרבה חולי קורונה אחרי ארה"ב.

למרות שקצב ההידבקות בנגיף בברזיל רק גדל, הוחלט היום בברזיל כי סאו פאולו - העיר הגדולה ביותר בדרום אמריקה הנחשבת למרכז הפיננסי הגדול ביותר של ברזיל - תאפשר לחנויות ולקניונים להיפתח. זאת, לאחר כחודשיים של הסגר שנאכף באופן רופף. סאו פאולו היא מוקד מגיפת הקורונה בברזיל.

12:30 - הודו עוקפת את סין במספר המתים

הודו היא המדינה האחרונה שמספר מקרי המוות שנרשמו בה מקורונה עולה על זה שנרשם בסין. מניין ההרוגים מן הנגיף בהודו הגיע אתמול ל-4,695, יותר מ-4,638 המתים מקורונה שנרשמו בסין. המדינה המונה 1.3 מיליארד איש מובילה כיום את אסיה במספר המתים מקורונה, למעט איראן, למרות הסגר בה שהיה הגדול בעולם.

מספר מקרי המוות מקורונה בהודו זינק פי ארבע תוך פחות מחודש ועלה ביותר מאלף בשבוע האחרון. לדעת מומחים מטעם הממשלה ההודית, שיא המשבר צפוי רק ביוני או יולי.

שוטר בהודו עם "קסדת קורונה" מזהיר תושבים להיכנס לבידוד, צילום: איי אף פי שוטר בהודו עם "קסדת קורונה" מזהיר תושבים להיכנס לבידוד | צילום: איי אף פי שוטר בהודו עם "קסדת קורונה" מזהיר תושבים להיכנס לבידוד, צילום: איי אף פי

11:45 - דרום קוריאה סוגרת מחדש מאות בתי ספר, פארקים שוב נסגרים

דרום קוריאה הודיעה כי היא סוגרת מחדש את הפארקים, המוזיאונים וגלריות האמנות בסיאול. כמו כן, המדינה הודיעה על סגירת כ-200 בתי ספר ברחבי המדינה וחזרה ללמידה מרחוק, זאת ימים ספורים לאחר שהתלמידים חזרו לכיתות.

ההגבלות החדשות מגיעות לאחר שרשמו את העלייה היומית הגדולה ביותר במספר החולים מזה למעלה מ-50 ימים. דרום קוריאה החלה בפתיחה הדרגתית של הכלכלה ב-6 במאי, אך ביום חמישי דווח על 79 חולים חדשים – המספר היומי הגבוה ביותר מאז ה-5 באפריל, אז דווח על 81 חולים חדשים. הסגר החדש יימשך שבועיים, אך שר הבריאות הזהיר כי ינקטו צעדים נוספים אם מספר החולים החדשים יעלה ב-50 בכל יום במשך שבוע. "השבועיים הבאים קריטים לבלימת ההתפשטות של המגיפה", הסביר. "נחזור לריחוק החברתי אם ניכשל".  

11:30 - סין מאריכה את ההגבלות על טיסות בינלאומיות עד סוף יוני

סין מאריכה את ההגבלות על טיסות בינלאומיות עד ה-30 ביוני, כך לפי הודעה שפרסמה השגרירות האמריקאית בבייג'ינג. סין הגבילו משמעותית את הטיסות הבינלאומיות מאז מרץ, כשהמדיניות שאומצה מאפשרת לחברות התעופה הזרות להפעיל טיסה אחת בשבוע לסין, והחברות המקמיות יכולות לטוס פעם בשבוע למדינה אחרת.

10:00 - קרואטיה פותחת את הגבולות שלה לתשע מדינות

קרואטיה פותחת מחדש את הגבולות שלה לתשע מדינות, ביניהן כאלו המרכזיות לתעשיית התיירות שלה כמו אוסטריה, גרמניה וצ'כיה. עם זאת, המבקרים יידרשו להראות בדיקה שלילית לקורונה על מנת שיוכלו להיכנס למדינה. בקרואטיה יש כמאה מתים מקורונה, והמדינה נחשבת כמי שהגיבה במהירות למגיפה - משרד הבריאות הקרואטי פרסם הנחיות ומגבלות כבר בסוף ינואר. אך בכל זאת, המגיפה והתגובות של שאר המדינות פגעו בתעשיית התיירות של קרואטיה, ובממשלה מנסים להחיות אותה לקראת עונת הקיץ. תיירים מהמדינות הבאות יורשו להיכנס לקרואטיה בלי הגבלה: הונגריה, אוסטריה, צ'כיה, סלובקיה, אסטוניה, לטביה, ליטא, פולין וגרמניה.

9:00 - ליגת הכדורגל האיטלקית חוזרת לפעילות

רונאלדו חוזר למגרשים בחודש הבא. שר הספורט האיטלקי וינצ'נזו ספאדפורה הודיע כי הסריה A, ליגת הכדוגל האיטלקית תחזור לפעילות ב-20 ביוני. בכך היא מצטרפת לפרמיירליג שתשוב כמה ימים לפני כן ולבונדסליגה שכבר משחקת. הליגה האיטלקית הופסקה ב-9 במרץ. מוקדם יותר החודש הורשו השחקנים לחזור לאימונים אינדיבידואלים והשבוע כבר שבו להתאמן בקבוצות.

8:30 - הייצור התעשייתי ביפן ירד ב-9.1%

הייצור התעשייתי ביפן ירד ב-9.1% באפריל לעומת חודש קודם לכן, זה החודש השלישי ברציפות של ירידות. הנתונים היו גרועים מתחזיות האנליסטים שציפו לירידה של 5.7%. ביום שני הוסרו תקנות החירום שהוטלו במרבית המחוזות ביפן, כולל בטוקיו, והמומחים מקווים שהכלכלה היפנית תוכל לשוב בקרוב לפעילות סדירה, זאת בעוד ששיעור האבטלה עלה ל-2.6% מ-2.5% במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות