אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האג"ח של דלק נגד הנאמנים: ספק אם עודד שריג יתמנה לפוסק צילום: נועם מושקוביץ'

בעלי האג"ח של דלק נגד הנאמנים: ספק אם עודד שריג יתמנה לפוסק

אחד מהם אמר לכלכליסט: "הפוסק צריך להיות אדם שמחובר לשוק, ולא מישהו שיושב במגדל השן באקדמיה". אותם גורמים דוחפים למינויים של היועצים הכלכליים של הנציגות, איציק עידן ועומר סרבינסקי לתפקיד; גורמים אחרים שמכירים את שריג טוענים כי יש לו מעורבות בשלושה הסדרי חוב לפחות בעבר ובהווה, והוא נחשב לכתובת הנכונה כשמדובר בפתרון בעיות מסובכות במיוחד

31.05.2020, 08:30 | גולן חזני

נסיון של נאמני איגרות החוב של קבוצת דלקלמנות את פרופ' עודד שריג כפוסק לקביעת מנגנון חלוקה בין מחזיקי האג"ח הקצרות והארוכות של החברה, נתקל בהתנגדות של חלק מהמחזיקים, ועשוי להסתיים במינוי גורם אחר לתפקיד. נאמני שבע סדרות האג"ח של קבוצת דלק בחרו בשריג, הממונה על שוק ההון לשעבר, להיות המועמד היחיד שיקבע את מנגנון האיזון בין הסדרות הקצרות לבין הארוכות, זאת במסגרת הסדר חיזוק הביטחונות עם החברה.

הנאמנים כינסו אסיפה שבה הוצע להוסיף לשטר הנאמנות של האג"ח סעיף של "מנגנון איזון בין הסדרות שיורה כיצד יחולקו בין הסדרות כספים שיגיעו למחזיקי האג"ח לאחר אירוע חדלות פירעון, וחלוקה כזו תתחשב בכספים שחולקו למחזיקים מרגע תיקון השטר ועד לחלוקה". במילים אחרות: הסדרות הארוכות חרדות ממצב שבו תיכנס דלק לחדלות פירעון בעוד שנה, למשל, ובינתיים לא הועמד החוב באירוע הנוכחי לפרעון מיידי, ובשנה שעד לאירוע החדלות תחלק בינתיים החברה פירעונות למחזיקי הסדרות הקצרות. בעלי האג"ח הארוכות דורשים מנגנון שיאפשר להם פיצוי במקרה כזה.

פרופ פרופ' עודד שריג | צילום: עמית שעל פרופ

הנאמנים הציעו שמנגנון האיזון ייקבע על ידי פוסק שהחלטתו לא תהיה נתונה לערעור, ובחרו, כאמור, בשריג כמועמד.

ביום חמישי האחרון כונסה אסיפת מחזיקים בסדרה לג', אחת הארוכות, זאת לבקשת ילין לפידות שהוא מחזיק גדול בסדרה ומהבולטים במחזיקי האג"ח הארוכות. באסיפה ניסה כרמל קני מילין לפידות לשכנע את המחזיקים לקבוע גבולות גיזרה לקביעת הפוסק. הנאמנים והיועצים המשפטיים התנגדו למהלך, בטענה שאינו מעשיי, והמהלך לא התקבל. באסיפה קודמת ניסה ילין לפידות להוביל מהלך לאיחוד כל שבע הסדרות לסדרה אחת, אבל הוא נדחה כלא מעשי.

אבל בינתיים התעוררו מחזיקים אחרים שמתנגדים לבחירה בשריג. אחד מהם אמר לכלכליסט: "הפוסק צריך להיות אדם שמחובר לשוק, ולא מישהו שיושב במגדל השן באקדמיה". אותם גורמים דוחפים למינויים של היועצים הכלכליים של הנציגות, איציק עידן ועומר סרבינסקי לתפקיד. הנאמנים צפויים להוסיף את השניים כמועמדים מול שריג, כך שהמחזיקים יבחרו באחד מהם.

גורמים אחרים שמכירים את שריג טוענים כי יש לו מעורבות בשלושה הסדרי חוב לפחות בעבר ובהווה, והוא נחשב לכתובת הנכונה כשמדובר בפתרון בעיות מסובכות במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות