אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: שתי עובדות במעון רה"מ הגישו תצהיר שקר לטובת שרה נתניהו צילום: אוהד צויגנברג

חשד: שתי עובדות במעון רה"מ הגישו תצהיר שקר לטובת שרה נתניהו

היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 חוקרת שתי עובדות שלפי החשד מסרו תצהיר שקר לטובת רעיית ראש הממשלה בתביעה שהגישה נגדה עובדת המעון לשעבר שירה רבן. בעקבות החקירה ביקשה הפרקליטות להקפיא ל-30 יום את ההליכים בתביעה של רבן נגד שרה נתניהו

31.05.2020, 20:07 | יעל פרידסון ואלי סניור, ynet

חקירה חדשה נגד שתי עובדות מעון ראש הממשלה שהעידו בהליך משפטי לטובת שרה נתניהו: פרקליטות המדינה הגישה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים בקשה להקפיא ל-30 יום את ההליכים בתביעה של עובדת מעון ראש הממשלה שירה רבן נגד שרה נתניהו, בעקבות אותה חקירה שנפתחה נגד שתי עובדות המעון בחשד להגשת תצהיר שקר לטובת אשת ראש הממשלה.  

קראו עוד בכלכליסט

במשטרה ציינו כי החקירה של שתי העובדות נערכת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. "עניינה של החקירה - חשדות שנוגעים לעדויות ולתצהירים שנמסרו על ידי שתי עובדות במעון ראש הממשלה במסגרת תביעה אזרחית".   

שירה רבן ושרה נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי שירה רבן ושרה נתניהו | צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי שירה רבן ושרה נתניהו, צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי

עוד נמסר כי "החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה". .באוקטובר 2019 הודיעה הפרקליטות בדיון בבית המשפט כי נפתחה בדיקה בנושא, וכעת נפתחה כאמור חקירה.

 

אחת העובדות סיפרה בחקירתה כי "כל מה שאמרתי זה אמת לאמיתה. אני פיון, אתם מחפשים את נתניהו, הוא לא ביקש ממני לתת עדות שקר". העובדת אף טוענת כי החוקרים אמרו לה לא להתייעץ עם עורך דין.

פרקליטה של העובדת, עו"ד איתמר בן גביר, אמר: "אין ספק שיש כאן רדיפה נגדו (נתניהו). לא ראיתי ב-30 שנה שרודפים אחרי מישהו שמסר עדות שקר". 

התביעה של רבן: "נתניהו דרשה שאחליף בגדים"

 

רבן, צעירה חרדית בת 26 ואם לשלושה, הועסקה במעון במשך חודש ספטמבר 2017, מתוכם כ-13 ימים בקומת המגורים של הזוג נתניהו. לפני כשלוש שנים הגישה רבן תביעה נגד אשת ראש הממשלה בסך 225 אלף שקל.

 

בתצהיר שהגישה רבן לבית המשפט, באמצעות עו"ד נעמי לנדאו, היא פירטה את נסיבות העסקתה בקומה השנייה של מעון ראש הממשלה על ידי נתניהו ואת דרישותיה הקפדניות בנושא הניקיון. עוד טוענת רבן כי נאסר עליה לאכול במהלך העבודה וכן לקחת הפסקות. היא נדרשה להביא כמה בגדים להחלפה, ולהחליף בגדים כמה פעמים ביום.

לדברי רבן, היא הגיעה לעבודה במעון ראש הממשלה דרך היועצת רבקה פאלוך, שתיארה את התפקיד כ"עבודות בית קלות". "מר אזולאי, כמו גם מר הורוביץ, ציינו בפניי כי הממונה הישירה והבלעדית שלי היא הגברת נתניהו, אשר אף אומרת לי יום-יום מה לעשות", נכתב בתצהיר. "נתניהו אסרה עלי לעשות את צרכיי הטבעיים במעון בקומה ה-2, כמו גם לאכול, לשתות או לנוח קמעה. נדרשתי להחליף את בגדיי פעמים רבות במהלך יום עבודה, לרחוץ את ידיי אין-ספור פעמים ביום במים חמים ולנגב אותן במגבת נפרדת, המסומנת ומוכרת כמגבת ייעודית לנו 'המשרתות' בלבד".

עוד העידה רבן כי נתניהו קנסה עובדות בשל נזקים שנגרמו לה לטענתה. לדבריה של רבן, יאיר, בנם הבכור של הזוג נתניהו, ערך לעובדות מסדר ניקיון משפיל שבו היה מעביר אצבע, בודק אבק במקומות גבוהים וקורא לאימו: "אמא, בואי תראי, הן לא ניקו פה".

בדצמבר בשנה שעברה העידה שרה נתניהו בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים. בפתח דבריה אז אמרה רעיית ראש הממשלה: "יש כאן סאגה של פתיחת איזשהו נרטיב של עובדות ומטפלות נגדי. הכי קל כשלא עובדים לתבוע את שרה נתניהו". בסיום הוסיפה: "אני מפחדת מכל עובד. אני לא יודעת מה הוא יגיד. אם אני אומרת לו 'בוקר טוב', הוא יגיד שאמרתי שלום עקום. זה מה שנקרא 'סטרס מתמשך'".

עוד אמרה אז נתניהו בעדותה: "עד כמה שאני יודעת ממה ששמעתי בתקשורת, כל מה ששירה רבן אומרת זה שירה. עשרים ומשהו שנה יושבים על נישה, זה מעט מאוד שהתקשורת מצליחה להוציא אחרי 20 שנה. אני מדברת על אותם עובדים שרוצים לסחוט את המדינה. עשר שנים שבעלי לא היה ראש ממשלה הכול היה טוב ויפה, היו עובדות ומטפלות. שום דבר לא קרה. ברגע שבעלי חזר לתפקיד שוב פעם צצו. מני נפתלי הוא באותה קליקה של שירה רבן כי את מייצגת אותו. מני נפתלי התקשר אישית להרבה אנשים, ללחוץ עליהם לצאת נגד שרה נתניהו. זה נישה, נרטיב על הדבר הזה".

 

אחרי הדיון אמרה אז נתניהו: "חזרתי עכשיו מדיון הזוי באמת. הפכתי או לתוכנית ריאליטי או לתוכנית 'לחבוט בשרה נתניהו'".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שפרסם אז את סרטון התגובה של רעייתו, ציין: "שרה, רעייתי האהובה, אני אוהב אותך ומחזק אותך. הגיע הזמן לשים סוף למסע הציד נגדך שנמשך כבר 20 שנה ועלה מאות מיליוני שקלים על חשבון משלמי המסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות