אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת איקאה עדיין לא השיבה 30% מעובדיה מחל"ת צילום: רועי רובינשטיין

רשת איקאה עדיין לא השיבה 30% מעובדיה מחל"ת

למרות שהרשת הייתה הראשונה שקיבלה אישור לפתוח את שעריה, איקאה טרם השיבה כ־30% מ־2,000 עובדי החברה מחל"ת, שקיבלו הודעה כי לא יושבו לעבודה עד סוף יוני. נראה שהיא מעוניינת להמתין כדי לקבל את המענק המוגדל שיינתן לחברות שישיבו עובדים החל מהיום

01.06.2020, 08:11 | נורית קדוש

למרות שהיתה הראשונה שקיבלה אישור לפתוח את שעריה, איקאה טרם השיבה מאות מעובדיה מחל"ת. מדובר בכ־30% מ־2,000 עובדי החברה שקיבלו הודעה כי לא יושבו לעבודה עד סוף יוני.

קראו עוד בכלכליסט

נראה כי רשת הריהוט השבדית, שזכייניה בישראל הם אנשי העסקים מתיו ברונפמן ושולם פישר, מעוניינת להמתין כדי לקבל את המענק המוגדל שיינתן לחברות שישיבו עובדים החל מהיום.

איקאה ראשון לציון , צילום: רועי רובינשטיין איקאה ראשון לציון | צילום: רועי רובינשטיין איקאה ראשון לציון , צילום: רועי רובינשטיין

הרשת משכה אש במהלך ימי הקורונה. זה לא רק האישור לפתיחת חנויות רהיטים שניתן במקביל להחלטה החריגה לנעול את בתי העלמין ביום הזיכרון לחללי צהל ועורר זעם ציבורי. החברה ספגה ביקורת לפיה הקשרים האישיים בין בעלי הרשת לשר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן ולראש הממשלה בנימין נתניהו הם שהובילו להיתר פתיחת סניפי הענק והגדרתם כחנות רהיטים. בחברה הכחישו את הדברים.

בנוסף, איקאה המתגאה בכך שהיא מעסיקה אנשים עם מוגבלויות. לפי הערכות, 10%‑15% מעובדי החברה בישראל הם אנשים עם מוגבלויות. בחברה סירבו לציין מה שיעור אותם עובדים מבין אלו שלא הוחזרו מהחל"ת, אולם ניתן להעריך כי לפחות חלקם נותרו בבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות