אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטרקצ'י יוצא להנפקת זכויות באאורה כדי לפזר את חששות המשקיעים צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

אטרקצ'י יוצא להנפקת זכויות באאורה כדי לפזר את חששות המשקיעים

בעל השליטה (54%) מתכוון להזרים 23 מיליון שקל בהנפקת הזכויות, שצפויה להסתכם ב־44 מיליון שקל. המזומנים יגיעו ממימוש הקרקע באזור צומת סביון, שנחשף בכלכליסט בשבוע שעבר

01.06.2020, 08:28 | גולן חזני

חברת הנדל"ן אאורה מנסה ליצור אמון בקרב המשקיעים - ויוצאת לגיוס הון של עד 44 מיליון שקל בהנפקת זכויות ואופציות. בעל השליטה (54%) יעקב אטרקצ'י התחייב להזרים את חלקו, כ־23 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס ייערך בשני שלבים. הוא יכלול הנפקת זכויות של 20 מיליון שקל, שיחד עמן יקבלו הרוכשים אופציות למימוש למניות נוספות בשווי של עד 24 מיליון שקל עד תחילת דצמבר.

יעקב אטרקצ יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה באאורה | צילום: אוראל כהן יעקב אטרקצ

בשבועות האחרונים עלו ספקות בשוק ההון לגבי יכולתה של אאורה לפרוע את חובותיה. לאאורה התחייבויות של 580 מיליון שקל, מתוכן היא אמורה לפרוע במהלך 2020 קרן וריבית של 200 מיליון שקל בארבע סדרות אג"ח, שהתשואות בהן עלו עד ל־10.3%. הגיוס נועד להבטיח סופית את פירעון האג"ח של החברה.

בחודש שעבר הודיעה חברת דירוג האשראי מעלות כי היא מכניסה את אאורה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות בשל רמת נזילות נמוכה ותשלומים שוטפים גבוהים. במעלות ציינו כי התפרצות הקורונה ומגבלות התנועה שנלוו אליה עלולות להביא לעיכובים בהתקדמות בחלק מהפרויקטים של החברה, שלה דירוג אשראי של BBB. "קיימת השפעה מיידית שלילית על שוק ההון, והתנאים הנוכחיים, ככל שיימשכו, עלולים להגביל את יכולת מיחזור החוב של החברות. בהתחשב בעומס בחוב הגבוה של החברה בסוף 2020 בהשוואה להיקף המזומנים הנוכחי, ובהינתן מצב השוק ועיכובים אפשריים בשחרור תזרימי מזומנים מהפרויקטים המרכזיים הצפויים להסתיים, אנו משנים את הערכת הנזילות לחלשה", ציינו בחברת הדירוג.

במעלות המחישו את חששות השוק כשציינו כי אאורה עלולה להיתקל בקשיים במיחזור חובות. אאורה שעבדה עד כה חלק ניכר מהעודפים שלה מפרויקטים נדל"ניים לטובת סדרות האג"ח שלה, מה שיקשה עליה לשעבד נכסים נוספים לטובת מיחזור חובות. יחס החוב להון של החברה עומד כיום על 77%, והוא מכביד על גמישותה הפיננסית.

המקורות לפירעון החוב של החברה השנה הם מכירות דירות שצפתה אאורה משלושה פרויקטים - בקריית אונו, ביהוד ובחולון. משבר הקורונה עצר לחלוטין את מכירת הדירות בחודש מרץ האחרון, ואלה התחדשו בקצב איטי באפריל. ואולם, לפי הדו"חות הרבעוניים שפרסמה החברה אתמול, היא מכרה במאי כבר 38 דירות, כך שניכרת התאוששות מסוימת בשוק. אאורה רשמה רווח נקי של 1.5 מיליון שקל ברבעון הראשון, והונה העצמי עומד על 284 מיליון שקל.

אטרקצ'י מימש בשבוע שעבר קרקע פרטית באזור צומת סביון תמורת 100 מיליון שקל, כפי שנחשף ב"כלכליסט". התמורה נטו תסתכם בכמה עשרות מיליוני שקלים. עתה מתברר כי המימוש נעשה כדי להזרים את חלקו בגיוס ולהביע בפני השוק את אמונו בחברה.

הקרקע נמכרה לחברת הנדל"ן תדהר ולחברת הביטוח הראל, שהקימו קרן משותפת להשקעה בנדל"ן מניב. החברות רכשו את המגרש בשטח של כ־14 דונם בצומת סביון, ועליו יקימו קמפוס שיאחד את שלוחת הקריה האקדמית בקריית אונו ואת הקמפוס החרדי באור יהודה. הצפי הוא שהפרויקט יקום עד שנת 2023.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות