אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לופטהנזה: חבילת הסיוע הממשלתית עוברת לאישור בעלי המניות

לופטהנזה: חבילת הסיוע הממשלתית עוברת לאישור בעלי המניות

רויטרס: הדירקטוריון המפקח של חברת התעופה אישר את החבילה בסך 9 מיליארד יורו. לפי התוכנית, ממשלת גרמניה תקבל 20% ממניות לופטהנזה ושני מושבים בדירקטוריון המפקח. גם הרגולטור צריך לאשרה

01.06.2020, 18:18 | שירות כלכליסט

הדירקטוריון המפקח של חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיע היום (ב') שאישר את חבילת הסיוע הממשלתית בגובה 9 מיליארד יורו, שתאלץ את חברת התעופה הגרמנית להעביר כמה מזמני הנחיתה (סלוטים) המבוקשים והיוקרתיים שלה למתחרות. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו ממליצים שבעלי המניות שלנו ילכו עם התוכנית, אפילו אם היא דורשת מהם לתת תרומות משמעותיות לשם ייצוב החברה שלהם", כך אמר קארל-לודוויג קליי, יושב ראש הדירקטוריון המפקח של לופטהנזה בהצהרה. "יש לומר זאת בצורה ברורה - לופטהנזה ניצבת בפני דרך קשה מאוד".

האישור מהווה את השלב האחרון בתוכנית החילוץ הממשלתית המורכבת של לופטהנזה, שנפגעה קשות ממגפת הקורונה והשפעתה על מגזר הנסיעות. הוא מגיע אחרי אישור הדירקטוריון המנהל של הקבוצה בשבוע שעבר. תוכנית החילוץ עדיין צריכה לקבל את אישורם של רגולטורים ושל בעלי המניות של החברה, שאמורים לקיים פגישת וידאו כללית מיוחדת ב-25 ביוני.

על פי התוכנית, ממשלת גרמניה תקבל 20% ממניות לופטהנזה, ושני מושבים בדירקטוריון המפקח שלה. לופטהנזה אמרה שתפרסם את תוצאות הרבעון הראשון שלה מחרתיים, ב-3 ביוני.

מטוסים של לופטהנזה, צילום: שאטרסטוק מטוסים של לופטהנזה | צילום: שאטרסטוק מטוסים של לופטהנזה, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות