אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס חתכה את דירוג האשראי של הודו לרמה אחת מעל דירוג זבל צילום: אם סי טי

מודי'ס חתכה את דירוג האשראי של הודו לרמה אחת מעל דירוג זבל

סוכנות הדירוג הורידה את דירוג האשראי של המדינה בנקודה אחת ל-Baa3 עם אופק שלילי, בעקבות תקופה ממושכת של צמיחה נמוכה; במודי'ס הדגישו שהמהלך לא נובע באופן ישיר ממגפת הקורונה, אך היא הדגישה את נקודות החולשה

02.06.2020, 11:23 | שירות כלכליסט
סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של הודו לרמה אחת בלבד מעל דירוג זבל, על רקע תקופה ממושכת של צמיחה נמוכה בכלכלה השלישית בגודלה באסיה. גורמים נוספים שהובילו להורדת הדירוג כוללים עלייה ברמות החוב וחולשה קבועה בחלקים מסוימים של המערכת הפיננסית.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההודעה שפרסמו במודי'ס, דירוג האשראי של המדינה ירד בנקודת דירוג אחת (נואוץ') לרמה של Baa3 מרמה של Baa2. עם זאת, בסוכנות הדגישו כי המהלך אינו נובע ישירות מהשלכות התפרצות הקורונה, אף שהמגפה הדגישה את נקודות החולשה של הודו, שהיו קיימות עוד לפני המשבר הנוכחי.

תושבים בהודו בתקופת הקורונה, צילום: איי אף פי תושבים בהודו בתקופת הקורונה | צילום: איי אף פי תושבים בהודו בתקופת הקורונה, צילום: איי אף פי

בנוסף, במודי'ס שמרו על אופק שלילי לדירוג בשל ההחמרה במצבה הפיננסי של הממשלה על רקע המשך הפגיעה הכלכלית כתוצאה מהקורונה.

כלכלת הודו צמחה בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-3.1%, שיעור הצמיחה הרבעוני הנמוך ביותר מזה שמונה שנים. לפי התחזיות של מודי'ס, בשנה הפיסקאלית הנוכחית שתסתיים במרץ 2021 תחווה המדינה התכוצות של 4%, זאת בעיקר בשל הסגר המחמיר שהוטל בחודשי אפריל ומאי.

בעקבות הורדת הדירוג מצטרפת מודי'ס לסוכנויות דירוג האשראי פיץ' ו-S&P, שכבר העניקו להודו דירוג של BBB-, אם כי הן העניקו למדינה אופק יציב.

הממשלה בראשותו של נרנדרה מודי נקטה במספר צעדים שמטרתם לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בתקופה זו, אולם לפי מודי'ס, הצעדים הללו לא יספיקו כדי להשיב את שיעור הצמיחה ליעד של סביבות 8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות