אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפיר זילברמן מנסה להדיח את ההנהלה והדירקטוריון של תראפיקס ביוסנסס

בלעדי לכלכליסט

כפיר זילברמן מנסה להדיח את ההנהלה והדירקטוריון של תראפיקס ביוסנסס

חברת פיור קפיטל שבשליטת זילברמן מחזיקה ב-12% ממניות תראפיקס, ודרשה אתמול מהמנכ"ל ומהדירקטורים לכנס אסיפה כללית ולפטר את כל חברי הדירקטוריון; זילברמן טוען שההנהלה ביצעה פעולות שהסבו נזק לתראפיקס - שאיבדה 92% מהשווי שלה תוך שלוש שנים

02.06.2020, 11:33 | גולן חזני

פיור קפיטל שבשליטת כפיר זילברמן, מבקשת להדיח את ההנהלה והדירקטוריון של חברת הקנאביס תראפיקס ביוסיינסס הישראלית, שנסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי של 2.8 מיליון דולר לאחר שאיבדה בשלוש השנים האחרונות 92% משוויה.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה אין בעלי עניין, ופיור קפיטל הגיעה לאחזקה של 12% ממניותיה. לכלכליסט נודע כי אתמול (א') שלחה פיור מכתבים למנכ"ל גלעד בר לב, ליו"ר הדירקטוריון אשר שמואלביץ', ולדירקטורים האחרים של תראפיקס בקריאה לכנס לאלתר אסיפה כללית של בעלי המניות של תראפיקס ביוסיינסס ולפטר את כל חברי הדירקטוריון. על פי הערכות, בעלי מניות נוספים צפויים לחבור לפיור במהלך.

כפיר זילברמן כפיר זילברמן כפיר זילברמן

במכתב פירטה פיור קפיטל פעולות קודמות שהסבו נזק, לדעתה, לבעלי המניות. פעולות אלו, שננקטו על ידי תראפיקס ביוסיינסס, לא עלו, לטענת זילברמן, בקנה אחד עם האינטרסים של החברה או של בעלי מניותיה, וכללו בין היתר גיוסי הון בתנאים לא מתאימים.

בנוסף, דרשה פיור קפיטל כי עד למועד כינוס האספה המיוחדת לא תנקוט החברה כל פעולה שאינה במסגרת הפעילות העסקית הרגילה שלה, ובכלל זה, מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל, הסדרה של נכסיה או הקצאת ניירות ערך, בין אם פרטית ובין אם ציבורית. כמו כן, דרשה פיור קפיטל כי חברי הדירקטוריון של החברה לא ימנו דירקטורים נוספים לדירקטוריון לפני האספה המיוחדת. על פי חוק החברות, יש לכנס את האספה לא יאוחר מ-21 ימי עסקים מתאריך הודעת הדרישה.

בעבר ביצעו זילברמן ופיור פעולות דומות בחברות מדיגוס, מטומי (בהן הוביל להחלפת הדירטקוריון ובי.או.אס (ממנה נסוג בהמשך), שגם הן נסחרות בנאסד"ק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות