אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנדורה עוברת להשתמש בזהב וכסף ממוחזרים בלבד צילום: רויטרס

פנדורה עוברת להשתמש בזהב וכסף ממוחזרים בלבד

בשלב זה, 71% מהמתכות שיצרנית התכשיטים הגדולה בעולם משתמשת בהן ממוחזרות, אך כעת היא מתכוונת להגיע לרמה של 100%. המנכ"ל: "המהלך יצמצם את פליטת הפחמן הדו חמצני והזיהום"

02.06.2020, 12:17 | שירות כלכליסט
פנדורה הפכה לרשת התכשיטים הגדולה הראשונה שהכריזה כי בכוונתה להשתמש במוצרים שלה רק במתכות זהב וכסף ממוחזרות, זאת כחלק מהמאמצים להפסיק עד 2025 את השימוש במתכות יקרות ממכרות.

קראו עוד בכלכליסט

תכשיטים של פנדורה, צילום: רויטרס תכשיטים של פנדורה | צילום: רויטרס תכשיטים של פנדורה, צילום: רויטרס

פנדורה, הנחשבת ליצרנית התכשיטים הגדולה ביותר בעולם, כבר משתמשת בעיקר בזהב וכסף ממוחזרים במוצרים שהיא מייצרת בעצמה, אך כעת היא מתכוונת לרכוש מהספקים שלה גם מתכות ממוחזרות כך ש-100% מהרכיבים יהיו ממוחזרים, כך לפי המנכ"ל אלכסנדר לאסיק. "עלינו להגיע עמוק יותר בשרשרת האספקה שלנו, יש עוד לאן להתקדם במובן הזה", אמר בריאיון לפייננשל טיימס. "המהלך יצמצם את פליטת הפחמן הדו חמצני והזיהום. זו קריאה לפעולה לשותפים שלנו ולאחרים", הוסיף.

פנדורה, שידועה בצמידים שלה, מקווה להפוך לנטולת פחמן עד 2025. בשלב זה, 71% מהכסף והזהב שהיא משתמשת בהם ממוחזרים. כיום, רק 15% מאספקת הכסף העולמית מגיעה ממתכות ממוחזרות, זאת על אף שפליטת הפחמן של המתכות הללו נמוכה בשליש לעומת זאת של הכסף מהמכרות. לפי פנדורה,

רמות הפליטה של זהב ממוחזר נמוכות פי 600 מאלה של זהב שכורים, צילום: רויטרס רמות הפליטה של זהב ממוחזר נמוכות פי 600 מאלה של זהב שכורים | צילום: רויטרס רמות הפליטה של זהב ממוחזר נמוכות פי 600 מאלה של זהב שכורים, צילום: רויטרס

לדבריו של לאסיק, האתגר הגדול ביותר שעומד לפניהם יהיה העלאת המלאי של כסף ממוחזר – המתכת העיקרית שבה משתמשים בפנדורה המייצג מעל מחצית מנפח משקל המוצרים שלה. "הביקוש לא גבוה במיוחד, אבל מכיוון שאנחנו יצרני התכשיטים הגדולים בעולם, אנחנו חושבים שכשאנחנו יוצאים בהצהרה אנחנו יכולים לתמרץ את הביקוש", הוסיף. כמו כן, ציין כי אין כמעט הבדל במחירים בין מתכת ממוחזרת ומתכת שנכרתה.

לפי לאסיק, הם לא מצפים לשינוי משמעותי במכירות בעקבות המהלך, וההערכה היא שהם אף יצטרכו להסביר ללקוחות שאין הבדל בין המתכות. "זה הדבר הנכון לעשות, ואם אנחנו כחברה הגדולה ביותר יכולים לעשות זאת אין סיבה שאחרים לא ילכו בדרכינו. האם אני מצפה להגדיל את נתח השוק? אני לא חושב".

פנדורה משתמשת ב-340 טונה כסף ו-300 ק"ג של זהב בכל שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות