אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהלת הקניות נגמרה באפריל: צניחה של 10.5% במכירות של רשתות המזון צילום: שלו שלום

בהלת הקניות נגמרה באפריל: צניחה של 10.5% במכירות של רשתות המזון

על פי הלמ"ס, הירידה במכירות היא בהשוואה לחודש הקודם, כשבהשוואה לחודש המקביל אשתקד מדובר בעלייה של 11% בפדיון. בלמ"ס לא חישבו בסקירה את הנתונים מנוכי העונתיות לסך כל פדיון רשתות השיווק, בשל שינוי חד שהתקבל בנתון אפריל 2020 לאור משבר הקורונה

02.06.2020, 13:00 | בילי פרנקל

לאחר בהלת ההצטיידות לקראת פסח, רשתות המזון רשמו בחודש אפריל צניחה במכירות. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המתפרסמים היום (ג'), פדיון רשתות המזון ירד ב-10.5% בחודש אפריל 2020, לעומת החודש שקדם לו. בהשוואה לחודש המקביל אשתקד (אפריל 2019), נרשמה עליה של 11% בפדיון רשתות המזון.

קראו עוד בכלכליסט

תור בשופרסל, צילום: גדי קבלו תור בשופרסל | צילום: גדי קבלו תור בשופרסל, צילום: גדי קבלו

נתונים אלו הם במחירים קבועים (כלומר בניכוי מדד המחירים לצרכן, באופן שאינו מושפע מעליות או ירידות המחירים במשק), ומנוכי עונתיות (כלומר לאחר ניכוי השפעות עונתיות, חגים ומספר ימי העבודה בחודש, מהנתונים המקוריים). פדיון רשתות המזון כולל את הפדיון גם ממכירת חומרי ניקוי ומוצרים אחרים.

בלמ"ס לא חישבו בסקירה הנוכחית את הנתונים מנוכי העונתיות לסך כל פדיון רשתות השיווק (רשתות המוכרות מוצרים מכל ענפי המסחר – כולל מזון), בשל שינוי חד שהתקבל בנתון אפריל 2020 לאור משבר נגיף הקורונה. מאותה סיבה לא חושבו גם נתוני המגמה (המתקבלים לאחר השפעות של אי-סדירות מהנתונים מנוכי עונתיות) לסך כל פדיון רשתות השיווק ולרשתות המזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות