אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם מסיכות ומגבלות על יציאה לשירותים: הנחיות הטיסה בעידן הקורונה צילום: Yelena Sergienko/Reuters

עם מסיכות ומגבלות על יציאה לשירותים: הנחיות הטיסה בעידן הקורונה

סוכנות התעופה האזרחית הבינלאומית פרסמה הנחיות שנועדו להגן על בריאות הנוסעים והצוות. בסוכנות לא דורשים לשמור על מרחק פיזי בין הנוסעים, אך ממליצים להפריד בין המושבים. עוד ממליצים לטוס עם מטען קל ככל האפשר ונוסעים יידרשו להציג הצהרת בריאות

04.06.2020, 21:07 | שירות כלכליסט
יש להגביל את הגישה של נוסעים לשירותים במטוסים ולהפסיק את שירותי המזון והשתייה בטיסות קצרות, כך ממליצה סוכנות התעופה האזרחית הבינלאומית (ICAO), שפרסמה הנחיות לתעופה בעידן הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ההנחיות הללו שנכתבו על ידי סוכנות האו"ם נועדו להגן על בריאות הנוסעים והצוות בעוד מתרחבות ההקלות ברחבי העולם. תעשיית התעופה היא מהנפגעות העיקריות כתוצאה מהתפרצות הקורונה והצעדים שננקטו כדי לבלום את ההתפשטות שלה.

נוסעים בנמל התעופה באיסטנבול , צילום: רויטרס נוסעים בנמל התעופה באיסטנבול | צילום: רויטרס נוסעים בנמל התעופה באיסטנבול , צילום: רויטרס

לפי ההערכות של ICAO, ההכנסות של חברות התעופה יצנחו השנה ב-314 מיליארד פאונד ומספר הנוסעים השנה יהיה נמוך ב-1.5 מיליארד. ההמלצות שפורסמו מיועדות לממשלות ואמורות לספק תגובה אחידה בקרב חברות התעופה ושדות התעופה שתאפשר לשמור על בריאות הנוסעים והעובדים ולמנוע מקרי הידבקות.

בסוכנות התעופה אמנם לא דרשו באופן חד משמעי לשמור על מרחק פיזי בין הנוסעים, אך המליצו להפריד בין המושבים "כשהתפוסה במטוסים מאפשרת זאת". בכל מקרה, הנוסעים יתבקשו לחבוש מסיכות במהלך הטיסה. לדיילות ולדיילים יספקו ציוד מגן הכולל מסיכה, כפפות ומגן פנים.

מרחק בין המושבים, צילום: Yelena Sergienko/Reuters מרחק בין המושבים | צילום: Yelena Sergienko/Reuters מרחק בין המושבים, צילום: Yelena Sergienko/Reuters

עוד מומלץ לטוס עם מטען קל ככל האפשר, כשתיקים קטנים ניתן לאחסן מתחת למושב. חברות התעופה מתבקשות להפסיק ולחלק לנוסעים עיתונים ומגזינים, ויש להגביל את מכירות הדיוטי פרי. בטיסות קצרות ההמלצה היא להפסיק או להגביל את מכירות המזון והשתייה, או למכור מנות באריזות סגורות.

הגבלות נוספות נוגעות לשימוש בשירותים. בסוכנות מציעים במקרים שמתאפשר להקצות שירותים אחד לשימוש הצוות בלבד, ולאפשר את השימוש בשאר התאים בהתאם למיקום המושבים של הנוסעים.

ההנחיות גורסות עוד כי יש לנקות לעיתים תכופות יותר, ולבדוק אם לנוסעים יש תסמינים של קורונה באמצעות מדידת חום. הנוסעים אף ידרשו להציג הצהרת בריאות.

דרכים נוספות שאמורות להפחית את סיכויי ההידבקות כוללות, ביצוע צ'ק אין עוד לפני ההגעה לשדה הצעה ושימוש בכרטיס עלייה למטוס מקוון. בשדות התעופה מומלץ להתקין טכנולוגיות שיאפשרו כמה שפחות מגע, ביניהן סריקת פנים וקרנית, מתקנים אוטומטיים להפקדת המזוודות ותורים מרווחים. "הטמעת הצעדים הללו תמגר או לפחות תפחית משמעותית את הצורך במגע והעברת מסמכים בין הנוסעים והעובדים", הסבירו בסוכנות התעופה.

מדובר בהנחיות המקיפות ביותר לתעשיית התעופה מאז נכנסו לתוקף הנחיות האבטחה לאחר אירועי הטרור של ספטמבר 2001. עם זאת, הן אינן מחייבות בחוק. "ההמלצות הללו יאפשרו חזרה בטוחה ויציבה לטיסות", מסר פיליפ ברטו, נציג צרפת בוועדה שניסחה את ההנחיות עבור הסוכנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות