אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האנרגיה יפעיל חברת בקרה חיצונית לבחינת פעילות לווייתן צילום: נובל אנרג'י

משרד האנרגיה יפעיל חברת בקרה חיצונית לבחינת פעילות לווייתן

לאחר שהמשרד הורה לעצור את פיתוח לווייתן על רקע התקלות החוזרות ונשנות באסדה, הוחלט כי חברת הייעוץ ההנדסית RPS תבחן את כלל פעולותיה

02.06.2020, 16:20 | ליאור גוטמן

משרד האנרגיה יפעיל חברת בקרה חיצונית לבחינת פעילותה של אסדת לווייתן. מדובר בחברת הייעוץ הבינלאומית RSP, שסייעה לחברה בעבר בהערכות נפח מאגרי הגז שנמצאו מול חופי ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנחיית שר האנרגיה יובל שטייניץ, החברה תבחן את תפעול האסדה ומערכותיה, לאור התקלות החוזרות והנשנות בה מאז שהחלה את פעילותה בסוף שנת 2019.

התקלה האחרונה באסדת לווייתן שלשום, צילום: נובל אנרג התקלה האחרונה באסדת לווייתן שלשום | צילום: נובל אנרג'י התקלה האחרונה באסדת לווייתן שלשום, צילום: נובל אנרג

כזכור, לפני מספר ימים הורה המשרד לעצור את כלל פיתוח אסדת לוויתן, עד לבחינת כל ההיבטים הקשורים בתפעול האסדה. לטענת משרד האנרגיה,חברת RPS תחל את הביקורת ב-21 ביוני, כאשר הבדיקה כוללת שהייה של מספר ימים על גבי המתקן הימי, שלאחריהם יועבר דו"ח מפורט על מצבה של האסדה שיכלול את מסקנות החברה בעקבות בחינת התקלות השונות וניתוחן.

במשרד מסכמים שהתקלות השונות לא היוו סכנה לציבור. "בחלק מהמקרים הופעלה מערכת החירום באסדה והופסקה הפקת הגז הטבעי. הפסקת ההפקה לוותה, לעיתים, בהפעלת הלפיד לשריפת הגז הטבעי, פעולה שנועדה לשרוף את הגז הטבעי ששוחרר בעת התקלה ולמנוע זיהום אוויר", מסכמים שם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות