אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגב לא מחכה למשרד הבריאות: הורתה לרכבת להמשיך בהכנות לחידוש הפעילות צילום: עופר צור

רגב לא מחכה למשרד הבריאות: הורתה לרכבת להמשיך בהכנות לחידוש הפעילות

שרת התחבורה ביקרה הבוקר במטה הרכבת בלוד, והנחתה את הנהלת הרכבת להמשיך בהכנות להפעלה המחודשת הצפויה ב-8 ביוני. פי הסיכום עם משרד הבריאות יורשו להיכנס אל תחנות הרכבת רק נוסעים המצוידים במסיכת פה ואף, והם יחויבו לחבוש אותה במהלך כל השהות שלהם ברכבת ובתחנות

02.06.2020, 16:50 | אודי עציון

ברכבת ישראל ממשיכים בהכנות לקראת הפתיחה המחודשת ביום ראשון הבא. בזמן שרותי גרוס, ראש תחום חטיבת הבריאות במשרד הבריאות, אמרה הבוקר (ג') בדיון בכנסת בנושא חידוש פעילות הרכבת כי "אולי נצנן קצת את ההתלהבות, נקיים דיון ביום חמישי עם המל"ל, האם זה באמת ייפתח", הגיעה שרת התחבורה החדשה מירי רגב לפגישה עם הנהלת רכבת ישראל, במטה החברה בלוד.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: עופר צור צילום: עופר צור   , צילום: עופר צור

משבר התחבורה הציבורית חזרת הרכבת לפעילות עלולה להידחות על פי רותי גרוס, בכירה במשרד הבריאות, פתיחת הרכבת עלולה להידחות. "אם התחלואה תמשיך לעלות יצא שכרנו בהפסדנו", אמרה בוועדת הכלכלה והוסיפה כי הנוסעים יאלצו להמתין לסוף השבוע כדי לוודא שהשירות קיים ליאור גוטמןלכתבה המלאה

רגב הנחתה את מנכ"ל הרכבת מיכה מיקסנר להמשיך בהכנות לחידוש הנסיעות ב-8 ביוני, תוך הקפדה על שמירת בריאות העובדים והנוסעים. רגב נפגשה גם עם גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכב, שהביעה תמיכה בחידוש הנסיעות.

לפי הסיכום עם משרד הבריאות יורשו להיכנס אל תחנות הרכבת רק נוסעים המצוידים במסיכת פה ואף, והם יחויבו לחבוש אותה במהלך כל השהות שלהם ברכבת ובתחנות השונות. בדיקת חום תיערך לכל נוסע בכניסה לתחנה באמצעות ציוד שרכשה הרכבת, המאפשר סקירה של הנוסעים וזיהוי מרחוק של חום גופם, ללא צורך בבדיקה אישית במדחום שתאט את קצב כניסת הנוסעים ותיצור תורים ארוכים בכניסות.

נוסעים שהמערכת תזהה שחום גופם עומד על 38 מעלות ייעצרו בידי אנשי הביטחון, ולא תורשה כניסתם לתחנה. במקביל יעברו התחנות והקרונות חיטוי מדי יום. הנוסעים יונחו לשמור על הוראות הריחוק החברתי שנועדו למנוע הדבקה בקורונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות