אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יקרה אם זאב אלקין יקבל גם את תיק החומוס? צילום: עמית שעל

דעה

מה יקרה אם זאב אלקין יקבל גם את תיק החומוס?

דרישת שר המים וההשכלה הגבוהה למנות שני מנכ"לים היא הגיונית לגמרי ועקומה לגמרי, בו זמנית. הפתרון לגחמה הזאת פשוט - מינוי שני מנכ"לים בחצי משרה שיעבדו בשתי משמרות. ואם אלקין יקבל תיק נוסף - נניח תיק החומוס? אפשר לצפות שהשלושה יירדו לשליש משרה

02.06.2020, 19:58 | משה גורלי

 זכורה ההצעה המיתולוגית של קרמבו מ"מבצע סבתא" לסבא שביקש טיפים לנכדו השחיין: "אתה מתחיל הכי מהר שלך, ולאט לאט אתה מגביר." ההיגיון הזה חל על הממשלה שקמה – היא התחילה הכי עקום שאפשר ולאט ולאט לאט היא מגבירה. דרישת שר המים וההשכלה זאב אלקין למנות שני מנכ"לים ושתי לשכות מנכ"ל מדגימה את ההיגיון הזה. המשרד הזה שכבר נולד כבדיחה גרועה ממשיך לספק חומרים גרועים. כבר בהתחלה היו שתהו האם מדובר בשר למים חמים או קרים, מתוקים או מלוחים.  

בכל מקרה יש היגיון בדרישה של אלקין. מה הקשר בין מים להשכלה? אם יובא מנכ"ל למים בלבד, מה הוא יועיל להשכלה ולהיפך. לממשלה מותר לזווג פעילויות שאין ביניהן קשר, אבל אנחנו נדרשים לממן מכספנו את ההיגיון שדורש כפל מנכ"לים. היופי בקונספט הזה הוא לא רק בחיבור של יחידות שאין ביניהן קשר, אלא גם בחיבור המופלא הזה של עקום והגיוני. זה גם עקום לגמרי וגם הגיוני לגמרי, בו זמנית.

שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין, צילום: עמית שעל שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין | צילום: עמית שעל שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין, צילום: עמית שעל

ומה יהיה אם מחר יחליט נתניהו לפנק את אלקין גם בתיק לבליסת השקמים או השבחת החומוס? האם נידרש אז לממן מנכ"ל שלישי ורביעי? הממשלה הזו קמה כדי לפרנס שלושים ומשהו שרים שקיבלו משרדים שחלקם הוטלאו מחתיכות שנקרעו וחוברו זה לזה. ואת הגחמות האלה צריך הציבור לממן מכיסיו המתרוקנים ועל חשבון כמה עניינים חיוניים יותר ממספר המנכ"לים שדורש אלקין, בצדק כמובן.

הפתרון הוא פשוט. אלקין רוצה שני מנכ"לים על כל הכבודה הנוספת של מזכירות, נהגים ועוזרים? אז בבקשה – בחצי משרה כל אחד. ההשכלה והמים התנהלו עד היום ללא צורך במשרד נפרד, אז הצורך שנוצר בהם רק היום כראה שאינו דרמטי ואפשר להסתפק במנכ"ל בחצי משרה.

לשכה אחת שתארח שני מנכ"לים. המים בבוקר וההשכלה הגבוהה אחר הצהריים או להיפך. או יום ככה ויום ככה. אני מוכן לייעץ בחינם. ואם אלקין יקבל מחר גם את האחריות לחומוס – אז שליש משרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות