אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר מרחיבה את פריסת הסיבים האופטיים ומגיעה לאילת צילום: יח"צ

פרטנר מרחיבה את פריסת הסיבים האופטיים ומגיעה לאילת

בשלב הראשון של הפרויקט חוברו מבנים של העירייה, מוסדות ציבור ומתחמי עסקים, ובימים אלו מתקדמת הפריסה בשכונות המגורים ובאזור המלונות; כבר במהלך החודש הקרוב יוכלו תושבי אילת לתאם התקנה ולהתחבר לתשתית החדשה

03.06.2020, 11:07 | אביאור אבו
הסיבים האופטיים מגיעים לאילת: פרטנר החלה בימים האחרונים בחיבור שכונות מגורים בעיר לתשתית סיבים, שתאפשר גלישה במהירות של עד 1,000 מגה, ללא תלות בשימושים של השכנים.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הראשון של הפרויקט חוברו מבנים של העירייה, מוסדות ציבור ומתחמי עסקים, ובימים אלו מתקדמת הפריסה בשכונות המגורים ובאזור המלונות. כבר במהלך החודש הקרוב יוכלו תושבי אילת לתאם התקנה ולהתחבר לתשתית החדשה. כמו כן, תאפשר התשתית להטמיע יישומי 'עיר חכמה', לניהול בטוח ומתקדם יותר של העיר.

העיר אילת, צילום: יאיר שגיא העיר אילת | צילום: יאיר שגיא העיר אילת, צילום: יאיר שגיא

תשתית הסיבים של פרטנר מונגשת כבר ליותר מ-625 אלף משקי בית, שהם יותר מ-30% ממשקי הבית בישראל. עם זאת, פרטנר לא חושפת את כמות המנויים המחוברים פיזית. התחרות בעיר הדרומית צפויה להתגבר בחודש הבא, עם כניסתה של חברת הסיבים IBC שבשליטת סלקום, המפעילה את המותג 'אנלימיטד', ופרוסה בכ-350 אלף משקי בית ברחבי הארץ.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מסר: "בעיר רחוקה כמו העיר אילת יש חשיבות רבה לתקשורת איכותית כמענה משלים לצרכים בכל התחומים כמו חינוך, רפואה, עסקים, גיוון מקורות תעסוקה ועוד. תקופת הקורונה בה האפיקים הדיגיטליים היו דרך ההתקשרות העיקרית שלנו כמו הלמידה מרחוק, ייעוץ רפואי, ניהול עסקים בזום ועוד, הוכיחה את החשיבות הרבה בטכנולוגיה יעילה ותשתיות תקשורת איכותיות".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר, מסר: "תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס לצמיחה כלכלית ולקידום טכנולוגי, והחיבור לסיבים האופטיים של פרטנר יסייע לאילת להפוך לעיר תיירות חכמה".

שר התקשורת יועז הנדל מסר כי הוא "מברך את חברת פרטנר על פריסת הסיבים האופטיים באילת. כחלק מחזון הגבולות נעודד, ננתב ונתמרץ פריסת תשתיות מתקדמות בגבולות מדינת ישראל. קו המחרשה וקו הסיב הוא קו הגבול. מגבול הצפון, רמת הגולן, עמק הירדן, הבקעה, הערבה, דרך גבול מצרים ועוטף עזה. כל חברה שתקדם פריסת תשתיות בפריפריה, תמצא אצלי דלת פתוחה". כמו כן, סייר אתמול הנדל בבאר שבע יחד עם אנשי חברת IBC, שהכריזה על הנגשה של 38 אלף משקי בית - כמחצית מכלל משקי הבית בעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות