אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל הקורונה והמהומות בארה"ב: רכישת טיפאני עלולה להתבטל צילום: גטי אימג'ס

בצל הקורונה והמהומות בארה"ב: רכישת טיפאני עלולה להתבטל

חברי דירקטוריון LVMH נפגשו אתמול כדי לדון ברכישה שנחתמה ב-2019 עבור כ-16 מיליארד דולר, בשל החשש שחברת תכשיטים לא תוכל לכסות בזמן את חובותיה. לאחר הדיווח נסחרה מניית טיפאני בירידות ונפלה ב-8.9% למחיר של 117.03 דולר – הירידה היומית החדה ביותר מאז 2015

03.06.2020, 12:22 | שירות כלכליסט
עסקת הרכישה של רשת התכשיטים האמריקאית טיפאני על ידי ענקית מותגי היוקרה LVMH עלולה לא לצאת בסופו של דבר לפועל, בשל הקשיים שעומדים בפני הכלכלה האמריקאית, כך לפי דיווח באתר האופנה WWD.

קראו עוד בכלכליסט

חברי דירקטוריון LVMH נפגשו אתמול כדי לדון ברכישה המתוכננת ב-16 מיליארד דולר, זאת בשל החשש מהשלכות הקורונה והמהומות המתפשטות בערים בארה"ב על הכלכלה. לפי הדיווח, חברי הדירקטוריון חוששים גם שטיפאני לא תוכל לכסות בזמן את החובות שלה.

שוטרים שומרים על חנות התכשיטים טיפני שוטרים שומרים על חנות התכשיטים טיפני'ס הקליפורניה במהלך המהומות והביזה | צילום: גטי אימג'ס שוטרים שומרים על חנות התכשיטים טיפני

לאחר הדיווח נסחרה מניית טיפאני בירידות ונפלה ב-8.9% למחיר של 117.03 דולר – הירידה היומית החדה ביותר מאז 2015.

מהחברות לא נמסרה תגובה לדיווח.

"זה נראה לי נורמלי לגמרי שב-LVMH מנהלים דיונים פנימיים על הרכישה המוצעת של טיפאני, זאת בהתבסס בגודל העסקה, מצב הקורונה והמהומות החברתיות בארה"ב", ציין האנליסט לוקה סולקה מחברת המחקר סטנפורד סי. ברנסטין. "עם זאת, ההשתלטות על טיפאני תספק הזדמנות אסטרטגית ייחודית ל-LVMH ותחזק את מעמדה בתחום התכשיטים הממותגים".

בבעלותה של LVMH מותגי יוקרה ידועים רבים, ביניהם לואי ויטון, דיור, פנדי ומותג השמפניה הנסי. רכישת טיפאני הייתה אמורה לספק לה יתרון בשוק התכשיטים מול קרטייה. אולם, בשל המצב הנוכחי האמריקאים מצמצמים הוצאות והחנויות נותרו סגורות כך שהחשיפה לשוק האמריקאי אינה מושכת כפי שהייתה בנובמבר.

עם זאת, בשלב זה עוד לא ברור האם LVMH ינסו לפתוח מחדש את תנאי החוזה. לפי העסקה, החברה הצרפתית תשלם 135 דולר למניה של טיפאני, אולם המניה נפלה ב-12% מאז הוכרז בנובמבר על העסקה, שנחשבת לגדולה ביותר עד כה בתעשיית מותגי היוקרה.

זו לא העסקה הראשונה שעלולה לא לצאת לפועל בשל השלכות הקורונה על הכלכלה. בחודש שעבר דווח כי בוטלה העסקה של אל.ברנדס למכור אחזקת רוב בויקטוריה'ס סיקרט לחברת הפרייבט אקוויטי סיקמור פרטנרס.

החנויות של טיפאני סגורות כבר מאז אמצע מרץ, בשל ההגבלות שהוטלו על מנת לבלום את התפשטות הקורונה. במקביל, חלק מהחנויות נפגעו בעקבות המהומות האחרונות בארה"ב בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד.

עוד לפני הסגר בשל הקורונה, טיפאני, שהוקמה לפני 183 שנים, התמודדה עם ירידה ברכישות מצד תיירים וההפגנות בהונג קונג שפגעו במכירות שלה. כמו כן, ההתמקדות של המנכ"ל אלסנדרו בוליולו בצעירים ובשוק הסיני עוד לא התבטאה בשיפור בהכנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות