אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הון הסיכון רד דוט קפיטל גייסה 200 מיליון דולר לקרן חדשה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

קרן הון הסיכון רד דוט קפיטל גייסה 200 מיליון דולר לקרן חדשה

הקורונה לא עוצרת גם את גיוסי הקרנות בישראל: קרן הון הסיכון הישראלית גייסה קרן הון סיכון שנייה. אחרי שלקרן הראשונה גייסה ב-151 מיליון דולר

04.06.2020, 11:43 | מאיר אורבך
הקורונה לא עוצרת גם את גיוסי הקרנות בישראל. לכלכליסט נודע שקרן הון הסיכון הישראלית רד דוט קפיטל פרטנרס (Red Dot Capital Partners) גייסה קרן הון סיכון חדשה העומדת על קצת מעל ל-200 מיליון דולר, כך עולה מדיווח של הקרן לרשות לניירות ערך האמריקאית. בקרן החדשה שותפים יורם אורון, אחד מאנשי הון הסיכון הוותיקים בישראל ומייסד ורטקס ישראל, ברק סלומון ויניב שטרן. הקרן מתמקדת בהשקעה בשלבים מאוחרים של חברות כאשר סדר גודל ההשקעות של הקרן הוא בעשרות מיליוני דולרים בכל השקעה.

קראו עוד בכלכליסט

זו הקרן השניה של רד דוט קפיטל אשר גייסה את הקרן הראשונה שלה בשנת 2016. הקרן הראשונה גייסה 151 מיליון דולר ולכלכליסט נודע שהיא החזירה תשואה מאוד נאה למשקיעיה כאשר רשמה כבר החזר של תשואה ממושמת של 40% על הקרן.
יורם אורון, שותף בקרן החדשה של רד דוט, צילום: עמית שעל יורם אורון, שותף בקרן החדשה של רד דוט | צילום: עמית שעל יורם אורון, שותף בקרן החדשה של רד דוט, צילום: עמית שעל

בין ההצלחות של הקרן הראשונה ניתן לציין את ההשקעה בחברת הסייבר הישראלית ארמיס שנמכרה לקרן הון הסיכון אינסייט וקרן ההשקעות של גוגל בכ-1.1 מיליארד דולר ורד דוט קפיטל היתה אחת המשקיעות המרכזיות. הקרן הובילה את אחד הסבבים הראשונים בחברת ארמיס שעמד על כ-30 מיליון דולר ורשמה בעקבות המכירה של החברה החזר גבוה על השקעתה. הצלחות נוספות של הקרן היו חברת הסייבר קלארוטי מקבוצת Team8 אשר עוסקת בתחום של סייבר לתעשיה, חברת הטכנולוגיה למסחר אלקטרוני גלובל-אי , חברת סלנו, ספקית שבבים וטכנולוגיית תוכנה ליישומי Wi-Fi בה הובילה הקרן השקעה של 38 מיליון דולר וחברת סיטרה אשר מפתחת פתרונות מאובטחים לניהול קבצים לארגונים גדולים ורד דוט קפיטל הובילה השקעה של 30 מיליון דולר בחברה ב-2018.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות