אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי מסרבים לנהל מו"מ על ההצעה לתספורת של 80% צילום: איתן שגב

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי מסרבים לנהל מו"מ על ההצעה לתספורת של 80%

אסיפת המחזיקים שזומנה להיום כדי לדון בדחיית פירעון ריבית לסדרה, נדחתה ליום ראשון ותכלול הצבעה על המתווה; התוצאה הצפויה היא רוב גורף נגד המתווה שמשקף תספורת של 80% למחזיקי האג"ח של הסדרה.

04.06.2020, 15:17 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח מסדרה ט' של אי.די.בי פתוח לא מוכנים לנהל משא ומתן בנוגע להצעת הסדר החוב שהגישו בעל השליטה אדוארדו אלשטיין ודולפין.

קראו עוד בכלכליסט

התגובה מהווה סטירה מצלצלת למתווה שהעביר אתמול אלשטיין לנאמני שלוש סדרות האג"ח של החברה, ט', י"ד וט"ו. לפי ההסדר שהוצע, אי.די.בי תשלם למחזיקי סדרה י"ד את כלל החוב שלה אליהם, סדרה ט"ו תקבל 80% מהחוב ואילו סדרה ט', שרק לה אין ביטחונות, תקבל 20% בלבד מהחוב הכולל שעומד על 237 מיליון שקל. 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: סיוון פרג אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: סיוון פרג' אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: סיוון פרג

אסיפת המחזיקים שזומנה להיום כדי לדון בדחיית פירעון ריבית לסדרה, נדחתה ליום ראשון ותכלול הצבעה על המתווה. התוצאה הצפויה היא רוב גורף נגד המתווה שמשקף תספורת של 80% למחזיקי האג"ח של הסדרה.

עופר גזית, המשמש כנציגות האג"ח, ועורכי הדין אבריימי וול ועמית פינס המשמשים כיועצים המשפטיים, הבהירו הבוקר בשיחה עם בכירי אי.די.בי כי לא ינהלו מו"מ על ההצעה, ורק יביאו אותה להצבעה כמו שהיא. בצעד נדיר, הנציגות גם ממליצה למחזיקים להצביע נגד המתווה.

גזית הגיב אתמול בכעס להצעה ואמר כי "ההצעה ל'חיזוק מבנה ההון של החברה בלבד' מבוססת למעשה, רובה ככולה, על 'חילוש' נושי אג"ח ט' (בלבד), עד כדי תספורת של כ־80%. אכן, מדובר בשיטה חדשנית לחיזוק מבנה ההון של חברות אג"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות