אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יינות ביתן ועובדי מגה הסכימו על הליך התייעלות; המרלו"ג בקיבוץ אייל ייסגר צילום: שוקה כהן

יינות ביתן ועובדי מגה הסכימו על הליך התייעלות; המרלו"ג בקיבוץ אייל ייסגר

במסגרת ההבנות, ייעשה מאמץ לנייד את עובדי המרלו"ג לסניפים סמוכים; לא נמסר כמה עובדים יפוטרו; ועד העובדים: "הסכם המהווה פריצת דרך ועתיד מבטיח לעובדי החברה"

04.06.2020, 16:34 | נורית קדוש

כחודש אחרי שהכריזו על סכסוך עבודה על רקע תוכנית ההתייעלות שעוברת קבוצת יינות ביתן, הגיעו עובדי מגה שבבעלות הקבוצה להבנות בנושא עם הנהלת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההבנות, המרכז הלוגיסטי של מגה בקיבוץ אייל ייסגר ויעשה מאמץ לנייד את עובדיו לסניפים סמוכים. הצדדים לא פירטו לאילו הבנות הגיעו ביחס לכוונת החברה לצמצם את היקף העובדים בסניפים, ולא נמסר כמה עובדים יאלצו לסיים את עבודתם במסגרת מהלך ההתייעלות.

מימין: נחום ביתן ויו"ר ועד העובדים של מגה אייל אלי, צילום: מיקי נעם אלון, דנה קופל מימין: נחום ביתן ויו"ר ועד העובדים של מגה אייל אלי | צילום: מיקי נעם אלון, דנה קופל מימין: נחום ביתן ויו"ר ועד העובדים של מגה אייל אלי, צילום: מיקי נעם אלון, דנה קופל

מוועד עובדי מגה נמסר: "בתום מו"מ, נחתם היום הסכם הבנות מקיף בין הנהלת קבוצת יינות ביתן לבין ועד עובדי רשת מגה וההסתדרות, המסדיר את ההסכם הקיבוצי בקבוצה, וכן מהלך התייעלות נרחב, הכולל את סגירת המרלו"ג בקיבוץ אייל. הוסכם בין מנכ"ל קבוצת יינות ביתן, מיכאל לובושיץ, לבין יו"ר ועד עובדי מגה, אייל אלי על התייעלות במטה החברה ובסניפי החברה".

תוכנית ההתייעלות נדרשה לקבוצת ביתן, לאחר שהתקשתה למצוא משקיע, שיזרים הון לחברה המצויה במחנק אשראי. החברה חתמה בדצמבר החולף על מזכר הבנות עם קרן קלירמרק, שאמורה היתה להזרים כחצי מיליארד שקלים לחברה, אולם במהלך הבדיקות להשלמת העסקה, חזרה בה הקרן וביתן לא מצא לה חלופה הולמת.

לטענת גורמים בחברה, ישנה הסכמה של הבנקים להזרים 150 מיליון שקל, כנגד יישום תהליך הבראה והתייעלות לחברה. הערכות הן, כי גם ביתן נהנתה מהסתערות הצרכנים על חנויות המזון מאמצע חודש מרץ ועד סוף אפריל בעקבות הסגר שהוטל לאחר התפרצות הקורונה, וכן מהעלייה במכירות המזון הנמשכת גם עתה, על רקע סגירת השמיים ופתיחה איטית וחלקית של המסעדות. יחד עם זאת, על רקע היקפי הקניות הגבוהים מהספקים במרץ ובאפריל, תידרש החברה לתשלומים גבוהים מהרגיל בשבועות הקרובים.

לובושיץ מסר: "אני שמח שוועד עובדי החברה וההסתדרות מבינים שהדרך הטובה ביותר להביא לצמיחתה ושגשוגה של החברה הוא שיתוף פעולה ודיאלוג פורה. ההסכם שנחתם היום בין ההנהלה לעובדים מבטיח את המשך המגמה של חיזוק הקבוצה והפיכתה לרשת המובילה בענף".

אלי מסר: "חתמנו היום על הסכם המהווה פריצת דרך ועתיד מבטיח לעובדי החברה. אני בטוח שיישום ההסכם שעליו חתמנו היום יוביל את החברה להמשך מסלול של צמיחה ושגשוג, וכולנו, מנהלים ועובדים, מגויסים למטרה אחת, הצלחת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות