אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ועידת החיסונים": ממשלות ואנשי עסקים התחייבו לתרום 8.8 מיליארד דולר ציעלום: אם סי טי

"ועידת החיסונים": ממשלות ואנשי עסקים התחייבו לתרום 8.8 מיליארד דולר

הכספים שגויסו לברית למציאת חיסונים (GAVI) יעזרו לחסן ילדים ממחלות כמו פוליו, דיפתריה וחצבת; בין התורמים נמנית העמותה של בני הזוג גייטס, שהתחייבה להעביר 1.6 מיליארד דולר

05.06.2020, 12:57 | שירות כלכליסט

ממשלות ואנשי עסקים התחייבו לתרום 8.8 מיליארד דולר לברית למציאת חיסונים (GAVI), שבתמיכת עמותת ביל ומלינדה גייטס.  

קראו עוד בכלכליסט

הכסף גויס במהלך כנס החיסונים העולמי, שאירח אתמול (ה') ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, והכספים יעזרו לחסן ילדים ממחלות כמו פוליו, דיפתריה וחצבת. בין התורמים נמנית העמותה של בני הזוג גייטס, שהתחייבה להעביר 1.6 מיליארד דולר לארגון אותו היא עצמה עזרה להקים לפני שני עשורים. לפי הצהרה שפרסם גייטס במהלך הכנס, הכסף יעבור במשך חמש שנים ויוקצה לסיוע במאמצים לחסן ילדים במדינות העניות ביותר בעולם. 

עמותת גייטס הודיעה גם כי תתרום 100 מיליוון דולר למאמצי הארגון לרכוש חיסונים נגד קורונה עבור המדינות העניות. זאת בנוסף לתרומה של 50 מיליון דולר עליה הכריזו בחודש שעבר. 

לפי גייטס, העולם חווה "תקופה ייחודית בהיסטוריה"' וכי "מעולם לא היו כל כך הרבה אנשים מודעים לחשיבות החיסונים". עוד הוסיף כי מאז הוקם הארגון הוא עזר לחסן מעל 75% מתוך מיליארד ילדים, וכעת מתגברים המאמצים והארגון מתכוון לספק חיסונים לקורונה ברגע שיהיו זמינים "כדי למגר את המגיפה בהקדם האפשרי". 

בוריס ג בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה | צילום: רויטרס בוריס ג

"התרומה לברית החיסונים היא הגדולה ביותר שלנו, ואחת הטובות ביותר שביצענו", הדגיש.

הכנס נערך בצורה וירטואלית והשתתפו בו מנהיגים ונציגים ממעל 50 מדינות, וכן מנהלי חברות פרטיות. התחייבויות נוספות מלבד זו של עמותת גייטס כוללות 20 מיליון דולר מסין שיועברו בין 2021-2025, 56.5 מיליון דולר מספרד בחמש השנים הבאות, מיליארד דולר מנורבגיה ו-2 מיליארד דולר מנורבגיה.

בנוסף, נשיא צרפת עמנואל מקרון התחייב לתרום 500 מיליון יורו (565.9 מיליון יורו) בחמש השנים הבאות ועוד 100 מיליון יורו אם יימצא חיסון לקורונה. בדומה, הנציבות האירופית תתרום 300 מיליון יורו.

בארגון מתכוונים להשתמש בכסף כדי לחסן 300 מיליון ילדים במדינות העניות ביותר עד 2025. הארגון הוקם ב-1999 הודות לתרומה של 750 מיליון דולר מטעם העמותה של גייטס. במהלך משבר הקורונה הנוכחי, בארגון סיפקו ציוד רפואי חיוני ועזרו להגדיל את בדיקות הקורונה.

מלינדה וביל גייטס מלינדה וביל גייטס מלינדה וביל גייטס

בשלב זה נמצאים בעבודה לפחות 133 חיסונים פוטנציאלים לקורונה, כך לפי ארגון הבריאות הבינלאומי (WHO). אם אכן יפותח חיסון יעיל, ב-GAVI מתכוונים לעזור בהפצתו בעולם.

הכספים שנתרמו באירוע מיועדים לעזור להבטיח התרוששות ממגיפת הקורונה, שכן המומחים מזהירים כי יהיו עליות בקצב ההדיבקויות במדינות העשירות אם הנגיף ימשיך להתפשט במדינות המתפתחות.

"בדיוק כפי שיש לנו ברית צבאית אדירה כמו נאט"ו...במסגרתה מדינות משתפות פעולה לבניית כוח צבאי, כך אנחנו זקוקים כעת לאותה רוח שיתופית והגנה קולקטיבית נגד אויב משותף בצורת מחלה", אמר ראש ממשלת בריטניה. "זה ידרוש מאמץ בינלאומי חדש לשיתוף פעולה במעקב ושיתוף המידע - המידע הוא המלך - להקמת מערכת התראות עולמית, כדי שנוכל לזהות במהירות כל התפרצות עתידית".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות