אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכמה בין דלק לבנקים - תשעבד להם את דלק ישראל עד למכירתה צילום: רון קדמי, עמית שעל

הסכמה בין דלק לבנקים - תשעבד להם את דלק ישראל עד למכירתה

עם מכירת דלק ישראל והעברת התמורה לבנקים, ישוחררו מניות דלק קידוחים המשועבדות (40%) והן תועברנה לידי שבע סדרות מחזיקי האג"ח של דלק; מניית דלק הגיבה בחיוב לחדשות - זינקה ב-9%

04.06.2020, 18:19 | גולן חזני
קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה ונתונה לחובות של 6 מיליארד שקל, הגיעה להסכמות מול הבנקים הנושים המרכזיים, לגבי מתווה שבו תשעבד את דלק ישראל ותשחרר את מניות דלק קידוחים המשועבדות להם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המתווה, הסכימו הבנקים להקפאת המצב הנוכחי, והתחייבו לא לממש ביטחונות שהוענקו להם, עד סוף חודש ספטמבר הקרוב, כשבתקופה זו תפעל דלק למכור את דלק ישראל. בתמורה, שיעבדה דלק את מניות דלק ישראל שברשותה לבנקים - פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, נומורה היפני ו-HSBC.

עידן וולס ויצחק תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעל עידן וולס ויצחק תשובה | צילום: רון קדמי, עמית שעל עידן וולס ויצחק תשובה, צילום: רון קדמי, עמית שעל

התמורה עבור מכירת מניות דלק ישראל תועבר לבנקים, כמו גם עד 75% מהתמורה במכירת התמלוגים של כריש ותנין, שנמכרו לקרן נוי תמורת 318 מיליון שקל. עם מכירת דלק ישראל והעברת התמורה לבנקים, ישוחררו מניות דלק קידוחים המשועבדות (40%) והן תועברנה לידי שבע סדרות מחזיקי האג"ח של דלק.

מניית דלק הגיבה בחיוב לחדשות - זינקה ב-9%. זאת, משום שהמצב מבטיח שדלק, המנוהלת בידי עידן ולס, לא תידרש לשעבד נכסים נוספים בתקופה זו לטובת הבנקים. בתנאים מסויימים תוארך התקופה בחודש נוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות