אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט מצמצם את שטח חנות איקאה אשתאול צילום: Amit Shabi

בית המשפט מצמצם את שטח חנות איקאה אשתאול

התקבלה בקשת המדינה לצו ארעי לפיו חנות איקאה, שבה התגלו חריגות בנייה, תסגור שליש משטחה - 8,000 מ"ר - בהם לא יתבצע שימוש. זאת עד להכרעה בעתירה שהגישה המדינה לביטול היתר הבנייה שניתן לחנות

04.06.2020, 22:38 | שלומית צור

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון, קיבל היום (ה') את בקשת המדינה ונתן צו אירעי לפיו חנות איקאה אשתאול שנפתחה לקהל לאחרונה, תצמצם את היקפה, ותכלול רק 17 אלף מ"ר מתוך 25 אלף מ"ר שנבנו בפועל. ביתרת השטח – 8000 מ"ר שנבנו בחריגה - לא יתבצע שימוש, וזאת עד להכרעה בעתירה שהגישה הבוקר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים לביטול היתר הבנייה לתוכנית.

קראו עוד בכלכליסט

העתירה הוגשה הבוקר באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מטה יהודה, ועדת הערר המחוזית והחברה היזמית שהקימה את החנות - חברת פארק תעשייה מסחר אשתאול.

נזכיר, כי רשת חנות הרהיטים הינה שוכרת של החנות, ולא בעלת המגרש שביצעה את הבנייה. בעתירה טוענת הוועדה המחוזית, כי היזמים הקימו מבנה בחריגת בנייה של אלפי מ"ר, בניגוד לתוכנית בניין העיר שחלה על המגרש, והכשרת הבנייה על ידי הוועדה המקומית ו-ועדת הערר המחוזית היתה שגויה ומנוגדת לאינטרס הציבורי במאבק בעבירות הבנייה שהוגדרו על ידי בתי המשפט כ"מכת מדינה".

בעתירה צוין כי מדובר במקרה חריג שבו המדינה עותרת כנגד החלטה של גוף תכנוני השייך למדינה - ועדת הערר. מקרה דומה התרחש בעבר באופן אירוני בפרשת חנות איקאה בראשון לציון ובמקרים בודדים נוספים. אך על דעת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי), ארז קמיניץ, לא היה מנוס מנקיטה בדרך פעולה זו, כיוון שתוכנית שחוסר החוקיות שלה הוא כה חמור מחייב נקיטה בצעדים חריגים כדוגמת עתירה זו. 

איקאה באשתאול, צילום: שלאגר מדיה איקאה באשתאול | צילום: שלאגר מדיה איקאה באשתאול, צילום: שלאגר מדיה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות