אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייל של מנהל שחור בגולדמן זאקס הפך ויראלי: "גם אני הייתי קורבן לגזענות" צילום: אי אף פי

מייל של מנהל שחור בגולדמן זאקס הפך ויראלי: "גם אני הייתי קורבן לגזענות"

פרדריק באבה הצטרף לשורה של בכירים בוול סטריט ובחברות אחרות שיצאו נגד הגזענות בארה"ב, בעקבות חניקתו למוות של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. "בעבר שוטרים הטיחו אותו על מכונית כי התאמתי לסטריוטיפ של גבר שחור שלובש חולצה ומכנסיים קצרים"

05.06.2020, 10:42 | שירות כלכליסט
הדיון בארה"ב על גזעות ושוויון הגיע גם לוול סטריט. מייל ששלח עובד בבנק האמריקאי גולדמן זאקס שבו תיאר כיצד נתקל באופן אישי באי שוויון על רקע גזעי, וכולל ביקורת על המנהלים שלא תומכים לדעתו מספיק בבנקאים הצעירים המגיעים מרקע אתני שונה הפך לוויראלי והתפשט במהירות בקרב העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

על המייל חתום פרדריק באבה, מנהל שחור בבנק. הוא מצטרף בכך לשורה של בכירים בוול סטריט ובחברות אחרות שהביעו את דעתם בשבוע האחרון נגד הגזענות בארה"ב, זאת בעקבות מותו על ידי שוטר של ג'ורג' פלויד והמהומות שפרצו לאחר מכן.

כך למשל, בבנק אוף אמריקה הודיעו ביום שלישי כי יתרמו מיליארד דולר במטרה לסייע לקהילות לפתור בעיות של חוסר שוויון כלכלי וגזעי. למחרת יצרו בגולדמן זאקס קרן בגובה 10 מיליון דולר לקידום שוויון. גם המנכ"לים של ג'יי.פי. מורגן, וולס פארגו וסיטיגרופ פרסמו הצהרות נגד גזענות ואפליה.

פרדריק באבה, מנהל שחור בבנק גולדמן זאקס , צילום: linkedin פרדריק באבה, מנהל שחור בבנק גולדמן זאקס | צילום: linkedin פרדריק באבה, מנהל שחור בבנק גולדמן זאקס , צילום: linkedin

"החודשים האחרונים היו מייאשים"

באבה, שלפי חשבון הלינקדאין שלו עובד בחטיבת המסחר האלקטרוני בבנק, שלח במקור את המייל לקבוצה של בנקאים שעובדים איתו. המייל נשלח ב-2 ביוני, כשבוע לאחר מותו של פלויד. אולם בסופו של דבר המייל הועבר לעובדים רבים והגיע לידי מרבית העובדים בבנק – שמעסיק 38 אלף עובדים ברחבי העולם, ביניהם המנכ"ל דיוויד סלומון. אדם המעורה בנושא סיפר שסלומון שלח בתגובה לבאבה מייל אישי, אך תוכנו לא נחשף.

"מהומות ג "מהומות ג'ורג' פלויד", מיניאפוליס מינסוטה | צילום: רויטרס "מהומות ג

"לכל מי ששאל אותי בחודש האחרון 'מה המצב'? כנראה ששיקרתי בתשובה, או שפשוט לא היו לי המילים הנכונות לתאר את המצב כפי שהוא, אבל אני מתכוון לנסות עכשיו", כתב באבה במייל. "החודשים האחרונים היו מייאשים, וחברי משפחה/חברים וחברים לעבודה ששוחחתי איתם והקשיבו לדבריי ברחבי החברה והמדינה שותפים לדעות שלי".

בהמשך הוא פירט כיצד המיעוטים נפגעו בצורה קשה יותר מהקורונה. באבה גם מתאר בפירוט את חוויותיו האישיות שבהן נתקל באפליה על רקע גזעי, כולל תקרית ב-2011 עם משטרת שיקגו. לדבריו, השוטרים הטיחו אותו על מכונית מכיוון שהתאים לתיאור הגנרי של גבר שחור שלובש חולצה ומכנסיים קצרים. "הלכתי באותו היום הביתה ובכיתי לראשונה זה שנים", סיפר.

בסוף המכתב קורא באבה לחבריו לעבודה לנקוט בפעולות כדי למנוע אי שוויון. הוא מדגיש במיוחד את מצבם של הבנקאים הזוטרים "שלא בהכרח זוכים למחויבות ותמיכה מהמנהלים הישירים שלהם... אני אהיה בסדר גמור, תדאגו להם", כתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות