אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות אופ"ק+ סיכמו על המשך הקיצוץ בנפט לחודש נוסף צילום: איי פי

חברות אופ"ק+ סיכמו על המשך הקיצוץ בנפט לחודש נוסף

על פי הסיכום שהושג באמצעות שיחת וידיאו, הקיצוץ היומי של 9.7 מיליון חביות יישמר לפחות עד יולי. במקביל יצטרכו עיראק וניגריה לבצע קיצוצים נוספים בתפוקות הנפט שלהם, לאחר שלא עמדו ביעדי הקיצוץ שנקבעו במאי ויוני

06.06.2020, 16:43 | שירות כלכליסט
המדינות החברות באופ"ק+ סיכמו על הארכה בחודש של הקיצוץ בתפוקות הנפט, זאת על מנת לתמוך בהתאוששות מחירו של הזהב השחור.  

קראו עוד בכלכליסט

הצירים המייצגים את חברות הארגון אמרו כי הם מסכימים לעסקה החדשה בפגישה המתנהלת בשיחת וידיאו. לטענת משתתפים בפגישה, כל המדינות החברות בארגון הסכימו לעסקה החדשה. המדינות החברות באופ"ק+ ימשיך את הקיצוץ של 9.7 מיליון חביות ביום עד סוף יולי, במקום להקל בקיצוץ ולהפחית את תפוקות הנפט ב-7.7 מיליון חביות ביום, כפי שהיה מתוכנן בתחילה.  
אסדת קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק אסדת קידוח נפט | צילום: שאטרסטוק אסדת קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק

במסגרת הפגישה, התחייבו עיראק וניגריה ליישם את הקיצוץ בייצור באופן מלא, ולבצע הפחתות נוספות של התפוקות שלהן מעבר לקיצוץ הכללי שסוכם בין החודשים יולי עד ספטמבר כדי לפצות על כך שלא עמדו ביעדי הקיצוץ שלהן בחודשים מאי ויוני, אמרו משתתפים בפגישה.

העסקה היא ניצחון עבור ערב הסעודית ורוסיה, שדרשו בשבוע האחרון מחברות אחרות בארגון לעמוד על התחייבויותיהן. באופן מיוחד זהו ניצחון עבור שר האנרגיה הסעודי עבדואלעזיז בן סלמאן, שבאופן עקבי טוען כי חלק מהמדינות בארגון מרמות את השאר באשר לקיצוץ המבוצע על ידיהן בתפוקות הנפט.

מחיר הנפט בלונדון רשם התאוששות זה השבוע השישי ברציפות, ומאז אפריל הכפילו את ערכו ל-42.3 דולר לחבית. הסוחרים צופים ביקוש רב, ככל שעוד מדינות ייצאו מהסגר שנכפה עליהן בשל התפרצות הקורונה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שיבח אתמול את הקיצוצים שמבצע אופ"ק+ המאפשרים להציל את תעשיית האנרגיה האמריקאית.

חברות אופ"ק+ מתכננות "לדחוף" את השוק למצב גירעוני בחודש הבא, וליצור מחסור מלאכותי בנפט. .

חברות הארגון ייפגשו שוב במחצית השנייה של יוני לבחינה נוספת של שוק הנפט העולמית. הפגישה מתוכננת להיארך ב-18 ביוני, ובמהלכה עשויות המדינות החברות בארגון להמליץ על הארכה נוספת של הקיצוצים בתפוקה, אם הדבר יידרש..
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות