אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: דייל מסר פרטי אלפי לקוחות של החברה בה הוא עובד לבעל עסק אחר בתחום התעופה צילום: שאטרסטוק

חשד: דייל מסר פרטי אלפי לקוחות של החברה בה הוא עובד לבעל עסק אחר בתחום התעופה

הרשות להגנת הפרטיות חקרה דייל בכיר בחברת תעופה בחשד שהעביר מידע אישי רגיש ממאגרי המידע של החברה לבעל עסק בתחום התעופה. הפרטים כללו מידע רפואי של לקוחות, מידע אודות טיסות של לקוחות VIP, ומידע על לקוחות בעלי קילומטרז' טיסה גבוה. התיק נגד השניים הועבר לפרקליטות

07.06.2020, 10:23 | עמיר קורץ

דייל בכיר באחת מחברות התעופה הוציא מידע אישי רגיש ממאגרי המידע של החברה והעביר אותו לאיש עסקים, בעל עסק בתחום התעופה. כך עולה מחקירה שניהל הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. שני החשודים נחקרו ברשות להגנת הפרטיות, והבוקר היא הודיעה כי החקירה הסתיימה והתיק הועבר למחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לצורך עיון וקבלת החלטה האם להעמיד את השניים לדין בעבירות של פגיעה בפרטיות של אלפי ישראלים שטסו לחו"ל בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הרשות להגנת הפרטיות ניהלה בחודשים האחרונים את החקירה, לאחר שחברת התעופה המעסיקה את הדייל דיווחה לה על המעשים, לאחר שחשדה כי הדייל השתמש במאגרי המדיע המשמש את הדיילים בעבודתם באופן אסור.

לפי החשד, שאומת במהלך החקירה, הדייל מסר את פרטי ההזדהות שלו לאותו בעל עסק בתחום התעופה, מה שאפשר לאחרון לגשת למאגר המידע שנועד לדיילים ולצפות בפרטים אישיים רגישים אודות לקוחות חברת התעופה. הפרטים כללו מידע רפואי של לקוחות, מידע אודות טיסות של לקוחות VIP, מידע אודות לקוחות אשר הינם בעלי קילומטרז' טיסה גבוה (milage) ועוד. פרטים אלה יכולים לשמש לצורך קידום האינטרסים העסקיים של אותו בעל עסק.

מהחקירה שניהלה הרשות עלה עוד כי התופעה הזו נמשכה שנים ארוכות, בהן נהג הדייל למסור לאותו בעל עסק בתחום התעופה את פרטי ההזדהות שלו, כדי שיוכל לגשת למאגר המידע ולעשות בו שימוש. עוד עלה מהחקירה כי כאשר פרטי ההזדהות השתנו בשל מדיניות אבטחת המידע של חברת התעופה, נהג הדייל לשלוח את הפרטים המעודכנים לבעל העסק.

מהרשות להגנת הפרטיות נמסר: "מאגרי המידע המנוהלים על ידי גורמים פרטיים כעסקים וחברות מכילים מידע מהרגישים והאישיים ביותר. מנהלים ועובדים צריכים לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור למידע המופקד בידם ולזכור כי שימוש במידע למטרות חורגות, פרטיות או אחרות, מנוגד לדין, בין אם נעשה למטרות רווח ובין אם לאו. מסירת הרשאות גישה למי שאינו מורשה לכך ושימוש לא מורשה במידע למטרות זרות, הם עבירה מסוג פשע, אשר העונש בצידה הינו עד חמש שנות מאסר בגין פגיעה בפרטיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות