אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיום ראשון הבא: מובטלים חדשים יצטרכו להתייצב בלשכת התעסוקה        צילום: באדיבות שירות התעסוקה

מיום ראשון הבא: מובטלים חדשים יצטרכו להתייצב בלשכת התעסוקה

הלשכות יחזרו לקבל קהל, אבל רק בתאום פגישה מראש. מובטלים שירשמו ממועד זה יוזמנו לפגישה בלשכה. מובטלים ותיקים ימשיכו בינתיים להיות פטורים מהתייצבות

07.06.2020, 13:49 | שחר אילן

שירות התעסוקה יחדש ביום ראשון הבא (14.6 את קבלת הקהל בניסיון לאתר למובטלים עבודה. עם זאת קבלת הקהל תתקיים רק בתאום מראש. משמעות הדבר היא סיום הדרגתי של הפטור מהתייצבות בלשכה שניתן בתקופת הקורונה למובטלים.

קראו עוד בכלכליסט

בשלושת החודשים האחרונים ניתן למקבלי דמי אבטלה פטור מהתייצבות בלשכה. המובטלים הוותיקים ימשיכו בינתיים לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות ואינם צריכים לנקוט כל יוזמה אם לא הוזמנו ללשכה. אבל כל מובטל חדש שירשם מה-14.6 יוזמן תוך שבועיים ללשכה.

משירות התעסוקה נמסר שהמטרה היא "לחזור ולקיים את מבחן התעסוקה בהתאם לחוק, באמצעות סיוע והכוונה לעבודה המתאימה בתקופה מורכבת זו. בפגישה יינתן ייעוץ תעסוקתי שבו יבוצעו מיפוי והסרת חסמים לשילוב מותאם אישית במעגל העבודה, סיוע באיתור משרות מתאימות והענקת כלים תומכי השמה".

שירות התעסוקה, צילום: ישראל יוסף שירות התעסוקה | צילום: ישראל יוסף שירות התעסוקה, צילום: ישראל יוסף

קבלת הקהל תתקיים בין השעות 08:30 ל-12:30. אורכן של הפגישות יהיה בין 15 ל-20 דקות, כאשר בתוך הלשכה ישהו עד שני דורשי עבודה למתאם בכל רגע נתון (אחד יימצא בפגישה עצמה ואחד ימתין בלשכה לתורו), כל הפגישות יתואמו טלפונית ע"י מתאמי ההשמה.

לא תתבצע קבלת קהל שלא לפי הזמנה ותיאום מראש. בקשות מיוחדות לתיאום פגישה, יוכלו להתקבל בטופס פניות הציבור, באתר השירות. בשלב זה, שירות התעסוקה לא ישתמש במכשיר ה"התייצבומט" כבעבר, אלא כל דורש עבודה שהוזמן ייכנס לפגישה אישית עם מתאם ההשמה שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות