אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוטונומו חתמה על שיתוף פעולה עם פיאט קרייזלר צילום: Otonomo

אוטונומו חתמה על שיתוף פעולה עם פיאט קרייזלר

פלטפורמת שירותי המידע לרכב תקבל נתונים מכלי הרכב המחוברים של היצרנית באיחוד האירופי ותחלוק את המידע עם שירותים שונים לצורך פתרונות לערים חכמות, מיפוי מתקדם, תכנון תנועה, שיפור חווית הנהג ועוד; ההסכם צפוי להכניס לאוטונומו עשרות מיליוני דולרים

09.06.2020, 09:03 | מאיר אורבך

חברת אוטונומו (Otonomo), פלטפורמת שירותי המידע לרכב חתמה על הסכם מסחרי חדש עם ענקית הרכב פיאט קרייזלר בכדי להגדיל את השימוש בנתוני רכב. החברה לא מסרה את נתוני ההסכם אך ההערכה היא שזה הסכם שצפוי להכניס לחברה הישראלית עשרות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם כלכליסט אומר בן וולקוב, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה: "החוזה עם פיאט קרייזלר מצטרף לשמונה חוזים נוספים שיש לאוטונומו עם חברות רכב שונות כמו דיימלר, ב.מ.וו, מיצובישי, פיג'ו ועוד. אוטונומו מיצבה את עצמה כמובילה עולמית בתחום טיפול המידע שיוצא מרכבים ויושבת בצומת הקריטית האסטרטגית של מידע ומוביליטי.

"אנחנו רואים מומנטום חזק גם בימים אלה של משבר עולמי ומשבר בתעשיית הרכב - חברות הרכב מעוניינת להעלות את ההכנסות ולפצות על המשבר של ירידה במכירת הרכבים, ושימוש בדאטא והוספת שירותים דיגיטאלים שונים סביב הרכב, הם עסקים שאפשר לעשות ולהצליח בהם גם בזמן המשבר העולמי".

בן וולקוב אוטונומו, צילום: Otonomo בן וולקוב אוטונומו | צילום: Otonomo בן וולקוב אוטונומו, צילום: Otonomo

במסגרת ההסכם המסחרי שנחתם, הפלטפורמה של אוטונומו תקבל נתונים מכלי הרכב המחוברים של פיאט קרייזלר ותחלוק את המידע עם שירותים שונים לצורך פתרונות לערים חכמות, מיפוי מתקדם, תכנון תנועה, שיפור חווית הנהג ופתרונות רבים אחרים. שיתוף הפעולה החל עם נתונים מדגמים נבחרים שנמצאים ברחבי האיחוד האירופי וצפוי להתרחב ככל בהדרגה ככל שיהיו יותר מכוניות מחוברות.

פונקציית המפתח שמבוצעת על ידי הפלטפורמה של אוטונומו מאפשרת ליצרני רכב שונים לספק פתרונות זיהוי וצבירת נתונים ברמות תמיכה שונות. מנוע האנומיזציה של אוטונומו משתמש בשילוב מתוחכם של טכניקות אנונימיזציה שונות שעשויות להשתנות בהתאם לשימוש המיועד לנתוני רכב. זה מגדיל את ערך הנתונים תוך שמירה על פרטיותם של בעלי המכוניות.

"אוטונומו מאפשרת בנייה של מערכת שלמה של שירותים חיצונים סביב נתוני הרכב שמאפשרת מצד אחד ערך מוסף לנהגים ומצד שני הכנסות נוספות ליצרנית הרכבים", אמר בן וולקוב, מנכ"ל אוטונומו. "ההסכמה שלנו עם פיאט קרייזלר מייצגת צעד גדול קדימה לחברה ולתעשייה, זו הפעם הראשונה שפיאט קרייזלר משתמשת במידע שנאסף ממכוניותיה בצורה פתוחה והשותפות תיצור ערך חדש עבור כל המשתתפים: נותני השירותים החיצונים, הנהגים, וכמובן יצרנית הרכב עצמה".

באפריל האחרון גייסה אוטונומו 46 מיליון מאוויס, רנו , SK Holdings, Bessemer Venture Partners ו-Stageone Ventures. מאז הקמתה ב-2015 גייסה החברה 82 מיליון דולר. על פי הנתונים של החברה היא צורכת מעל 2.6 מיליארד נקודות נתונים ביום ממעל 20 מיליון רכבים ומנגישה מידע זה לאלפי עסקים שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות