אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן מונה ליו"ר זמני של המועצה הארצית לתכנון ובנייה צילום: תומי הרפז

מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן מונה ליו"ר זמני של המועצה הארצית לתכנון ובנייה

כהן ישמש גם כיו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות. שר הפנים הנכנס אריה דרעי טרם מינה יו"ר למטה התכנון שהוא מקים, ולפי ההסכמים הקואליציוניים, יו"ר מטה התכנון אמור לשמש גם כיו"ר הוות"ל והמועצה הארצית

09.06.2020, 11:11 | אמיתי גזית

מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים, יכהן באופן זמני כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה וכיו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל), כך נודע לכלכליסט. על המינוי הוחלט היום (ג'), ובעת ששר הפנים אריה דרעי טרם מינה יו"ר למטה התכנון שהוא מקים. על פי ההסכמים הקואליציוניים, יו"ר מטה התכנון אמור לשמש גם כיו"ר הוות"ל והמועצה הארצית.

קראו עוד בכלכליסט

מרדכי כהן, צילום: תומי הרפז מרדכי כהן | צילום: תומי הרפז מרדכי כהן, צילום: תומי הרפז

עד ה-26 במאי יושב הראש של הוועדות הארציות הללו היה זאב ביילסקי, ששימש גם כראש מטה הדיור במשרד האוצר. אלא שעם הקמת הממשלה החדשה, מנהל התכנון ובו מוסדות התכנון עברו ממשרד האוצר למשרד הפנים - וביילסקי עזב את תפקידו.

מאז ועד עתה לא מונה לביילסקי מחליף וכתוצאה מכך הוקפאו כל הדיונים במוסדות התכנון הארציים; בין היתר בוטל דיון רב חשיבות בתוכנית להקמת מטרו באזור המרכז.

כהן, בן 51, משמש כמנכ"ל משרד הפנים מנובמבר 2016. קודם לכן, ובמשך 4 שנים, שימש כמנהל מינהל השלטון המקומי במשרד הפנים.

הוות"ל הוא הגוף שמאשר את התוכניות להקמת השתיות החשובות בישראל, ובהן מסילות הרכבת, קווי המטרו והרכבת הקלה, תחנות כוח, קווי מים, כבשיים ארציים ועוד. המועצה הארצית לתכנון ובנייה היא מוסד התכנון העליון במדינה. מבחינה תכנונית היא כפופה רק לממשלת ישראל, והיא מייעצת לשר הפנים ולממשלה בסוגיות תכנוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות