אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בנק ישראל פורש אחרי 12 שנה

מנכ"ל בנק ישראל פורש אחרי 12 שנה

חזי כאלו, שנכנס לתפקיד בזמן כהונתו של הנגיד סטנלי פישר, הודיע היום על סיום כהונתו בספטמבר. נגיד הבנק ירון: "במידה רבה חזי אחראי לעיצובו של בנק ישראל בעשור האחרון ועשה זאת בממלכתיות ראויה לציון"

09.06.2020, 12:29 | שירות כלכליסט

חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל, הודיע היום כי יסיים את תפקידו ב-15 בספטמבר 2020 לאחר 12 שנים בבנק. כאלו נכנס לתפקיד בזמן כהונתו של סטנלי פישר כנגיד. כמנכ"ל היה כאלו הממונה הישיר על מחלקת המטבע, חטיבת משאבי אנוש ומינהל, חטיבת טכנולוגיית המידע, המערכת לשיתוף נתוני אשראי, היחידות להמשכיות עסקית ועוד.  

קראו עוד בכלכליסט

כאלו, בן 68, שירת 25 שנה בשב"כ, כמחציתן בתפקידי ניהול ופיקוד במעמד ראש אגף. בשנת 1998 הצטרף לשירותי בריאות כללית כסמנכ"ל בשתי קדנציות – הראשונה כסמנכ"ל תכנון ומידע, והשנייה כסמנכ"ל מידע ומשאבי אנוש.

חזי כאלו מנכ"ל בנק ישראל היוצא חזי כאלו מנכ"ל בנק ישראל היוצא חזי כאלו מנכ"ל בנק ישראל היוצא

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל מסר "אני מודה לחזי מקרב לב, בשמי, בשם הנגידים הקודמים, ובשם כל העובדים, על השנים שבהן ניהל ביד רמה את בנק ישראל. משימת החיים של חזי היא שירות למען מדינת ישראל - הוא הגיע אלינו לאחר שנים ארוכות ששירת בתפקידים בכירים במערכת הביטחון, והוא פורש היום לאחר שנים ארוכות של שירות למען כלכלת ישראל.

"במידה רבה חזי אחראי לעיצובו של בנק ישראל בעשור האחרון כארגון מתקדם ומוביל, ועשה זאת בממלכתיות ראויה לציון. הצלחתו היא תולדה של השקעה אין סופית ועמידה נחושה מול אתגרים מגוונים ורבים שהתמודד איתם בהצלחה לאורך הדרך. ואת כל זה הוא עושה בנעימות, בצניעות ומתוך מסירות אין קץ".

כאלו מסר כי "נפלה בחלקי הזכות לנהל את אחד המוסדות החשובים במשק הישראלי, לצד שלושה נגידים שמהם החכמתי וזכיתי לשיתוף פעולה מלא. זו הייתה תקופה מרובת אתגרים כלכליים, תשתיתיים וטכנולוגיים. בנק ישראל, בהובלת כל חברי ההנהלה ומנהלי הבנק, ובזכות מאות עובדים מקצועיים ומסורים, עמד בה בכבוד וסייע לנווט את המשק הישראלי בחוכמה.

"עם פרוץ מגפת הקורונה בישראל פועל הבנק בנחישות בהובלתו של פרופ' ירון בחזית ההתמודדות של המשק עם המשבר ושמחתי לסייע לו בכך בתחומי אחריותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות