אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נינטנדו: מספר החשבונות שנפרצו גבוה משחשבנו

נינטנדו: מספר החשבונות שנפרצו גבוה משחשבנו

חברת הגיימינג עדכנה כי 140 אלף חשבונות נפרצו בנוסף ל-160 אלף החשבונות עליהם דווחה באפריל ומהם נגנבו פרטים אישיים ואף יתכן שבוצעו רכישות מקוונות בלא ידיעת המשתמשים

10.06.2020, 10:18 | שירות כלכליסט
נינטנדו עדכנה אתמול (ג') את הודעתה על פריצה למערכות המחשבים שלה. לפי החברה, חקירה חשפה כי 140 אלף חשבונות נוספים קרוב לוודאי שנפרצו, זאת בנוסף ל-160 אלף החשבונות עליהם דיווחה באפריל. לפי נינטנדו, הפריצה ארעה בתחילת אפריל במערכת הזיהוי של נינטנדו (Nintendo Network ID login system). פירוש הדבר שפרטים כמו הכינויים של השחקנים, תאריך הלידה, דת וכתובת מייל עברו לידי צד שלישי, כך שייתכן ובוצעו רכישות מקוונות לא מאושרות בחנות נינטנדו. עם זאת, בחברה הדגישו כי פרטי כרטיסי אשראי לא נגנבו.

קראו עוד בכלכליסט

עוד לפני ההודעה הרשמית באפריל, שחקנים התלוננו במדיה החברתית שהאקרים הוציאו מאות דולרים על המטבע של פורטנייט וסחורות דיגיטליות אחרות, כך דווח באתר ZDNet. לפי התלונות, האקרים פרצו לחשבונות הנינטנדו של השחקנים והשתמשו בנתונים של כרטיס התשלום כדי לקנות את הסחורות.

נינטנדו סוויץ נינטנדו סוויץ' לייט | צילום: Nintendo נינטנדו סוויץ

בעקבות זאת, החברה ביטלה את האפשרות להיכנס על ידי שימוש בזיהוי של המערכת, והסיסמה של החשבונות שנפגעו נמחקה. האנשים שחשבונם נפרץ יקבלו הודעה על כך דרך המייל, ובנינטנדו ממליצים ליצור תהליך זיהוי של שני שלבים לכניסה לחשבון.

"אנחנו מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה ללקוחות שלנו ולצדדים קשורים", נמסר מנינטנדו באתר החברה ביפן. "בעתיד, נקדיש מאמצים נוספים לחיזוק האבטחה ולהבטיח הגנה כדי שתקריות דומות לא יתרחשו שוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות