אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הציוץ השנוי במחלוקת - מנכ"ל קרוספיט התפטר מהחברה צילום: CNBC

אחרי הציוץ השנוי במחלוקת - מנכ"ל קרוספיט התפטר מהחברה

גרג גלסמן, שציוץ שנוי במחלוקת שפרסם בנוגע למותו של ג'ורג' פלויד, הוביל חברות ומועדוני כושר לנתק קשרים עם החברה כתב: "ביום שבת יצרתי ריב בתוך קהילת הקרוספיט ופגעתי בחברים רבים, איני יכול להרשות שההתנהגות שלי תפריע למשימה". במקומו ייכנס לתפקיד סגנו הוותיק דייב קסטרו

10.06.2020, 11:33 | שירות כלכליסט
גרג גלסמן המנכ"ל של קרוספיט (CrossFit Inc) הודיע על התפטרותו מהחברה שהקים, זאת בעקבות ציוץ שנוי במחלוקת שפרסם בנוגע למותו של ג'ורג' פלויד, והוביל חברות ומועדוני כושר לנתק קשרים עם החברה. "ביום שבת יצרתי ריב בתוך קהילת הקרוספיט ולא בכוונה פגעתי בחברים רבים", מסר גלסמן בהודעה. "איני יכול להרשות שההתנהגות שלי תפריע למשימה".

המחלוקת התעוררה בשל תגובה שפרסם גלסמן לציוץ של מכון המחקר Health Metrics and Evaluation מאוניברסיטת וושינגטון שהגדיר גזענות ואפליה כבעיה בתחום הבריאות הציבורית. גלאסמן צייץ: It’s FLOYD-19.

גרג גלסמן מייסד קרוספיט , צילום: CNBC גרג גלסמן מייסד קרוספיט | צילום: CNBC גרג גלסמן מייסד קרוספיט , צילום: CNBC

לאחר שמותג נעלי הספורט ריבוק ורשתות מועדוני כושר הודיעו על ניתוק הקשרים עם הארגון שמקדם את שיטת האימונים של גלסמן, הוא פרסם התנצלות פומבית. "שגיתי בבחירת המילים שלי", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "לבי נעצב מהכאב שנגרם. זו הייתה טעות, לא גזענות אלא טעות. פלויד הוא גיבור בקהילה השחורה ולא רק קרבן. הייתי צריך להפגין לכך רגישות ולא עשיתי זאת ואני מתנצל על כך".

אולם, סרטון שפורסם העמיק את הבעיה. בסרטון המציג שיחת וידיאו שקיים גלסמן עם בעלי חדרי כושר ביום שבת, שעות ספורות לפני הציוץ המפורסם, הוא נשמע אומר "אנחנו לא מתאבלים על ג'ורג' פלויד – איני חושב שאני או אף אחד אחר בצוות". הסרטון פורסם באתר באזפיד.

גלסמן הקים את קרוספיט ב-2000 והפך אותו לאימפריה חובקת עולם עם אלפי חדרי כושר שמשלמים דמי רישוי שנתיים לשימוש בשם ובמשטר האימונים שיצר.

דייב קסטרו, סגנו הוותיק של גלסמן יחליף אותו בתפקיד המנכ"ל. "קרוספיט היא קהילה – קהילה גלובלית, מגוונת וקשוחה", מסר קסטרו. "אבל הקהילה נפגעה. הקשר המשותף בינינו מאחד מיליוני אנשים עם דעות שונות, נקודות מבט שונות וניסיון מגוון. מחלוקות הן בלתי נמנעות. מכנה משותף, כבוד הדדי ואחווה גם צריכים להיות בלתי נמנעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות