אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: אחיו של בכיר לשעבר במשטרה העלים מס צילום: טל שחר

פרסום ראשון

חשד: אחיו של בכיר לשעבר במשטרה העלים מס

דוד ארביב, אחיו של מפקד להב 433 לשעבר ניצב מנשה ארביב, נעצר על ידי רשות המסים ושוחרר בתנאים מגבילים בחשד כי העלים מס בגובה 800 אלף שקל; החשד הוא כי רכש נכס וביקש פטור חלקי ממס רכישה בהיותו נכה ובכפוף לכך שאותו נכס ישמש לו למגורים; הרשות טוענת כי בידיה ראיות שהנכס לא שימש למגוריו, וארביב טוען כי מדובר בטעות של עורכי דינו

10.06.2020, 12:24 | עמרי מילמן

דוד ארביב, אחיו של מפקד להב 433 לשעבר ניצב מנשה ארביב, נעצר אתמול (ג') על ידי רשות המסים ושוחרר בתנאים מגבילים בחשד כי העלים מס בגובה 800 אלף שקל. האחים אינם  נמצאים בקשר כבר שנים.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשת המעצר מפורט כי ארביב רכש ב-2015 נכס בעלות של 12 מיליון שקל וביקש פטור חלקי ממס רכישה בהיותו נכה המוכר על ידי ביטוח לאומי, ובכפוף לכך שאותו נכס ישמש לו כמגורים. ב-2019 מכר ארביב את הנכס ב-12.5 מיליון שקל כאשר לרשות המסים יש ראיות כי הוא לא שימש לו כמגורים. הדבר מעלה את החשד שארביב רימה את רשות המסים והגיש בקשה כוזבת בכדי להתחמק מתשלום מס של 800 אלף שקל.

משרד פקיד שומה חקירות תל אביב פתח נגדו בחקירה סמויה שהפכה אתמול לגלויה כאשר הגיעו אתמול חוקרי היחידה לביתו ולביתו של עורך דינו ותפסו חומרים שונים. ארביב, אשתו ומעורבים נוספים נחקרו אתמול על ידי רשות המסים. ארביב שוחרר בתנאים מגבילים לחצי שנה ביניהם ערבות אישית של 300 אלף שקל והפקדת דרכונו אצל עורך דינו.

רביב טוען כי מדובר בתקלה של עורכי הדין שייצגו אותו במסגרת הרכישה מול רשויות המס שכן הם אלו שמילאו את סעיפי הפטור. לטענתו, בלאו הכי אין הצדקה להליך הפלילי שכן הרשות יכלה להודיע לארביב כי אינה מקבלת את בקשת הפטור שלו. הוא סבור כי הנושא יוסדר בסופו של דבר.

ארביב יוצג בבית משפט השלום על ידי עורך הדין אבי עמירם ורשות המסים יוצגה על ידי מפקחת פקיד שומה חקירות ת"א, שני פרייטס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות