אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפכת הגלישה המוגנת באינטרנט צילום: Depositphotos

מהפכת הגלישה המוגנת באינטרנט

איחוד כוחות מבורך בשוק האינטרנט בין אייס תקשורת לחברת welcome חברת סינון תכנים הוותיקה משנת 1995הביא לעולם את "נועם" מערכת לגלישה מהירה ובטוחה מאי פעם

11.06.2020, 09:13 | בשיתוף אייס תקשורת חכמה

 המציאות שמכתיב העולם הדיגיטלי מחייבת כל אחד מאיתנו להצטייד בפתרונות לגלישה אופטימלית ברשת האינטרנט לצד קבלת הגנה מלאה מפני תכנים לא הולמים שהרשת מלאה בהם. האיחוד שהוכרז לאחרונה בין חברת "welcome" הוותיקה לחברת "אייס תקשורת חכמה", הביא לעולם את – "אינטרנט נועם", פתרון מתקדם לסינון תכנים המספק רמות חדשות של ידידותיות למשתמש, לצד מהירות גלישה יוצאת דופן ויכולות ניהול מתקדמות המאפשרות לכל הורה לישון בשקט בלילה, גם כאשר הילד שלו ממשיך בגלישה באינטרנט מן העבר השני של הקיר.

בפאנל מיוחד שקיימנו עם מנהלי אייס תקשורת : מימון אביטן, מנכ"ל החברה, אלי נגר, סמנכ"ל תפעול ומכירות ונריה אביטן, סמנכ"ל הכספים, שאלנו אותם על הצרכים בשוק שהובילו לרעיון האיחוד ועל הסיבות לכך שלקוחות רבים מעדיפים את הפתרונות של אייס תקשורת על אלו של ספקי השירות הגדולים.

מי היא למעשה אייס תקשורת ומה מייחד אותה מחברות אינטרנט אחרות ?

אייס תקשורת חכמה, החלה את דרכה כחברת אינטגרציה ותמיכה לטיפול במערכות תקשורת מורכבות בארגונים עסקיים. הניסיון הרב שרכשנו עם השנים הביא אותנו להבנה שניתן לספק לצרכן בשטח יכולות גלישה טובות בהרבה מאלו שמספקות החברות הגדולות, תוך התאמה מושלמת לסביבה בה הוא נמצא והשגת יעילות גלישה גבוהה יותר בעלויות נמוכות. הבידול של אייס משאר החברות מצויה אם כך ביכולת שלנו להתאים חבילות באופן מושלם לצרכי הלקוח.

 , צילום: Depositphotos צילום: Depositphotos  , צילום: Depositphotos

מה למשל כוללים הפתרונות שלכם?

בחינה המציאות של שירותי האינטרנט הביתיים מראה כי כיום נדרשים יותר משאבים ויכולות הן מצד הציוד והן מצד הספק. בכדי לעמוד באתגרים הללו בצורה אופטימלית צריך לייצר לא מעט חיבורים והתאמות בין השירותים. זה בדרך כלל משהו שהחברות הגדולות מתקשות לעמוד בו בגלל נטייתן לסטנדרטיזציה של הפיתרון והצורך שלהן למכור מוצר מדף לכמה שיותר לקוחות בלי להסתבך בהתאמות ספציפיות. פתרונות של תמיכה מתקדמת יותר ניתן היה למצוא בדרך כלל רק בארגוניים עסקיים, והלקוחות הפרטיים נשארו מחוץ לתמונה.

אנחנו החלטנו לשנות את המציאות הזו ולספק ללקוח הביתי את אותן רמות גלישה ושירות שמאפיינות את התחום העסקי. כך למשל, אנו מתקינים מספר ראוטרים מתקדמים בבתים עם פריסה אלחוטית רחבה ותמיכה במהירויות גבוהות, שהופכת את הגלישה בבית לחוויה מסוג שונה לחלוטין.

אם לסכם את הבידול שלנו בכמה מילים, הרי שבעוד החברות הגדולות מקובעות על מספר מוצרים בסיסיים, אייס תקשורת יודעת להתאים את הפיתרון לכל צורך בכל רמה.

תנו לי דוגמא לפיתרון כזה בהיבט של צרכן פרטי

קח למשל לקוח פרטי שרוצה לקבל מענה למספר בעיות שקשורות כולן לרשת האינטרנט. הוא רוצה התקנה של מערכת ווינדוס חדשה על המחשב שלו, רשת של מצלמות אבטחה בבית, עם שליטה מהמחשב ומהטלפון, מדפסת אלחוטית מרכזית, אינטרנט מהיר שיספק מענה לצפייה חלקה ואיכותית, ראוטר ומגבירי טווח בכל הבית ובנוסף גם קו טלפון ביתי. לו הוא היה פונה לאחת מהחברות הגדולות, היו מפנים אותו לאוסף של ספקים שכל אחד מהם מתמחה בתחום אחר. אצלנו הוא מקבל את הפיתרון השלם בנקודה אחת. אנחנו יודעים לתפור את הפיתרון הזה באופן מלא, בעוד שההחברות הגדולות יודעות לתת פיתרון רק לאינטרנט. כחברת בוטיק לפתרונות אינטרנט, אנו יכולים לתת את חוויית הגלישה הכי טובה שיש. כשאנו מחברים לקוח לשרתים שלנו, הוא מקבל את מלוא רוחב הפס (רוחב פס מקסימלי) ולא צריך להתחלק בו עם עוד עשרות אלפי מנויים אחרים. כיוון שאנו חברה קטנה יחסית, הלקוח מקבל אצלנו יחס של VIP.

אחד האתגרים הקשים איתם מתמודד כל הורה הנו הצורך להגן על בני הבית מפני תכנים לא ראויים, איזה מענה אתם מספקים לצורך זה?

משבר הקורונה שחווינו לאחרונה הוכיח לכולנו כי גם כשהמדינה נמצאת בסגר ניתן להמשיך ולתפקד הודות לרשת האינטרנט. היכולת לאפשר לעובדים רבים לעבוד מהבית, בזום, לנהל ישיבות או ליהנות בבית מבידור סרטים וידע, הדגישה ביתר שאת את עוצמתה של רשת האינטרנט והתלות שלנו בה.

 , צילום: Depositphotos צילום: Depositphotos  , צילום: Depositphotos

דווקא בגלל התלות הזו והאינטנסיביות הרבה בשימוש ברשת, נחשפנו גם לסכנות הרבות שהרשת טומנת בחובה. פעמים רבות, בגלישה תמימה, ילדים נחשפים לתכנים לא ראויים, בין אם זה פרסומת, תמונות קופצות, סרטונים או באנרים. מה שמעמיד את ההורים בפני קונפליקט קשה מחד, רצון לאפשר לילדים להנות מכל השפע של המידע ולהיות חלק ממערכת חינוכית המושתתת על גלישה וקדמה, ומאידך, רצון להגן עליהם בצורה אמינה מפני תכנים לא ראויים מבלי להיכנס להגדרות מסורבלות ולפגיעה במהירות ואיכות הגלישה.

אלו הסיבות שבגללן החלטנו להשיק את "נועם". מדובר במערכת סינון תכנים חדשנית שמספקת שירותים שונים ומגוונים הנבדלים זה מזה בדרגות הגנה ואבטחה, כך שכל לקוח יכול לבחור את המסלול שמתאים לו, בהתאם לצרכיו. היתרון הגדול של נועם לעומת מערכות סינון תכנים אחרות מצוי ביכולת לספק חווית גלישה חלקה, איכותית, ובעיקר מהירה.

תנו דוגמא ליכולות המערכת

דוגמא אופיינית הנה היכולת לספק תזמון אוטומטי. הלקוח יכול להחליט שבאופן קבוע בין 12 בלילה ל 07:00 בבוקר לא תהיה אפשרות גלישה בכלל. בנוסף הוא יכול לקבוע סינון דינאמי חכם הכולל התייחסות לסוגי תמונות וסינון סוגי אתרים ומנועי חיפוש.

מהיכן מגיע הידע לפיתרון כזה?

חברנו לחברת "welcome" שקיימת בשוק עוד משנת 1995. מדובר בפלטפורמה מאוד ותיקה שצברה ניסיון עצום בסינון תכנים ועברה שדרוג מהותי מבחינה טכנולוגית, דבר שהציב אותה בחזית פתרונות הסינון לאינטרנט. המערכת עושה כיום שימוש בטכנולוגיות החדשניות ביותר של "אינטליגנציה מלאכותית" – AI וכתוצאה מכך מספקת חווית גלישה נקייה מתכנים לא רצויים, לצד מהירות גלישה אופטימלית של אינטרנט רגיל.

שילוב הכוחות בין welcome לאייס תקשורת מעניק לנו יכולת לספק מענה מושלם מקצה לקצה תחת חוסנה של קבוצת מנא טכנולוגיות.

קיימים פתרונות אחרים בשוק, למה בעצם לעבור לפיתרון שלכם?

הדיווחים שקיבלנו מהלקוחות שלנו תיארו מערכות סינון שהנן לא ידידותיות וקשות לתפעול. כתוצאה מכך חלק גדול מהמשתמשים לא ניצלו את מלוא היכולות של המערכת, או לא הפעילו אותן וכתוצאה מכך הותירו את הגולשים בבית עם חורים רבים במנגנון הסינון, או לחילופין הפכו את הגלישה לבלתי אפשרית עבורם עקב סינון יתר. בנוסף קיבלנו דיווחים על כך שהמערכות גורמות לבאגים רבים, לסגירה של אפליקציות והתנגשויות עם מערכות שימושיות אחרות. כתוצאה מכך, בחלק גדול מהמקרים אנשים ביטלו את הפעלת המערכת לחלוטין, תוך אבדן יכולת הסינון, או הפעילו אותה בצורה שאינה מותאמת פרטנית לכל משתמשי הבית.

מה המענה שלכם לכל הבעיות הללו?

היה לנו ברור שעם הפיתרון של "אינטרנט נועם" כל משתמש יוכל לקבל אינטרנט מסונן, עם ממשק ניהול פשוט וידידותי שיבטיח לו חוויה של אינטרנט רגיל מבחינת מהירות, פשטות, נוחות ובטיחות.

התגובות שאנו מקבלים מהמשתמשים מתארות ממשק שפשוט עושה כיף לעבוד עם המערכת.

קיימת גמישות בלתי רגילה ביכולת של הורים להגדיר שעות גלישה, תכנים ומשתתפים בבית. בכל נקודת זמן יש למשתמש יכולת שליטה מלאה על כל הפרמטרים כולל זמני גלישה, יעדי גלישה והגדרות ייעודיות לכל משתמש ביתי. העובדה שמדובר במערכת עם בינה מלאכותית, שלומדת את המשתמש ללא הרף ומבצעת אופטימיזציה של תהליך הגלישה, משביחה את חווית הגלישה ומעצימה אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות